Výtvarný obor v kvintě

Úno 16, 2016 | Články

Seminář výtvarného umění, který tvoří studenti sexty a kvinty, se v úterý 16. 2. vydal do Musea Kampa, známějšího pod označením Sovovy mlýny, na výstavu věnovanou kontroverzní umělkyni dvacátého století Marii Čermínové, zvané Toyen. Na výstavu jsme se pečlivě připravovali a dorazili vybaveni informacemi jako o surrealismu, tak o autorce samotné. A nechyběly ani vědomosti o budově muzea a hlavně mecenášce umění Medě Mládkové. Výstava byla navíc „dárek“ paní Medě, která Toyen osobně znala, k jejím 96. narozeninám.

A zatímco naši studenti byli nejen připraveni, ale i si zaplatili lektorku, dospělá veřejnost v muzeu nám ukázala, že nezdvořilost a nevychovanost současností vládne. Celkem bezostyšně se na nás nalepili ostatní návštěvníci muzea ,někteří měli dokonce tendenci odpovídat za studenty, hlásili se a vůbec nereagovali na narážky, že k nám nepatří. Tedy oči jsem valila já (jako pedagogický dozor), tak moji studenti i lektorka sama.

Nicméně, bez tohoto společenského faux passé, byla výstava a zážitek z ní skvělé. A o Toyen už toho kvinta i sexta vědí hodně. A v galerii ji takřka bezpečně poznají. 🙂

Více fotografií ve fotogalerii.

vytvarny-obor-v-kvinte_4.jpg