Ve zdravém těle zdravý duch

Bře 23, 2015 | Články

Projektový týden je v plném proudu. Celý tento týden se v rámci projektu Ve zdravém těle zdravý duch snažíme rozpitvat zdraví z mnoha úhlů pohledu i našich školních předmětů. Tedy napříč všemi ročníky společně sportujeme, besedujeme, vaříme, ba i v historii pátráme po tom, zda stravování našich předků bylo zdravější než to naše současné. Projektového týdne se účastní i žáci německých gymnázií Willibald-Gluck a König-Wilhelm v rámci výměnných pobytů podpořených Fondem budoucnosti.

Seznámili jsme se se základy první pomoci, které také jistě do zdravého způsobu života nezbytně patří. Biologové se vypravili na výlet do botanické zahrady, prošli se místními lesy a ve finále navštívili i zvířecí útulek v Tróji. Sportovci, kteří neodjeli na hory, přesto jsou vyznavači zdravého způsobu života, tady cvičí pilátes, chodí plavat ba si v současném předjaří ještě i zabruslí. Na své si přijdou i chemici, kteří vyrábějí zubní pasty, seznamují se s kosmetikou, a když chtějí zažít něco „drsného“, jdou na výlet do čističky či na exkurzi do spalovny Malešice. Mnohé skupiny vaří zdravá jídla, která pak můžeme ochutnat jako příjemné občerstvení. Díky účastni německých žáků a pedagogů probíhala řada projektových dnů v německém jazyce. Děkujeme Fondu budoucnosti za příspěvek na tuto akci.

Prostě každý si tady najde to své, projekt je hodně zaměřen na praktické využití, taková opravdová škola hrou, která studenty i nás zatím velmi baví. Vycházíme z našeho ŠVP a v rámci celého projektu rozvíjíme celou řadu důležitých kompetencí.

Uvidíme, zda budeme v pátečním finále všichni zmordovaní či nabití energií ze všech těch zdravých myšlenek a věcí :-)….

Fotografie naleznete zde.

Cíl: Seznámit studenty s mnoha variantami zdravého způsobu života

Klíčové kompetence:kompetence k řešení problémů, kompetence komunikativní, kompetence pracovní i občanské

logo-barevne-ve-formatu-jpg.JPG