Regensburg a Erasmus+

Srp 24, 2019 | Články

V týdnu od 4. – 16. 8. 2019 jsem se zúčastnila jako student intenzivního jazykového kurzu v německém Regensburgu. Vzhledem k tomu, že v tomto školním roce vedu hodiny v českém jazyce a v jazyce německém, tak bylo zapotřebí osvěžit si pokročilejší gramatiku a především odbornou terminologii německé geografie a německého přírodopisu. 
 

Kurz byl rozdělen na dvě části – dopolední část se konala v menší skupině, kde jsme navázali nespočetné množství přátelství. Kolegové lékaři z Kolumbie, kteří chtějí pracovat v Německu se v jazykové škole Horizont učí již od února německy. V září je uvítám na našem gymnáziu, kde budou mít přednášku o Kolumbii a především o tom jak moc je důležité umět cizí jazyky, když chci žádat o práci v jiné zemi. 

Odpolední blok probíhal velmi intenzivně, a to pouze já s mou vyučující Chris, která byla úžasná a na každé 2h si pro mě připravila nějakou terminologii, články a konverzaci na všelijaká geografická témata. 

Jazyková škola měla skvěle připraven odpolední/večerní program, kterého jsme se s kolegyňkou Petrou Neureiterovou rády účastnily. Největší zážitek jsem měla z návštěvy BMW-Werkstatt Regensburg. Poprvé v životě jsem byla na návštěvě takového závodu a musím říct, že slečna průvodkyně mluvila úžasně, bylo jí velmi dobře rozumět a dokázala odpovědět na všechny otázky, které jí byly položeny. 

V rámci volného času jsme čas s kolegyní trávily nakupováním, plněním domácích úkolů a navštěvovaly jsme se s ostatními přáteli z našich kurzů, a také jsme si našly krásnou kavárnu, kde se nám dobře učilo – Coffee Feellow.

Rozhodně musím konstatovat, že těchto 14 dní uteklo jako voda, mé jazykové znalosti a trocha většího sebevědomí v používání němčiny je znát, a proto bych každému ze svých kolegů a nejen jim doporučila, aby chytly všechny příležitosti dalšího vzdělávání a zdokonalování se jako pozitivní přínos naší práce, a ne jako překážku. 

Ráda se zúčastním další akce, které budu moci.

Mgr. Tereza Bočanová