Pýcha a pád lidského druhu

Bře 30, 2020 | Články

V dnešní době je velmi těžké se stát slavným. Nejrůznější média i televize jsou přeplněné tolika herci, zpěváky, modely, a dalšími hvězdami, že se stalo velmi složitým najít skulinku na trhu a vyplnit ji.

Znám však někoho, kdo to dokázal naprosto bravurně – za pouhé 3 měsíce docílil toho, že jeho jméno zná snad každý na naší planetě. Není to ale žádná obyčejná celebrita, hodí se k němu spíše označení záporák.  Tři měsíce mu postačily k tomu, aby vzbudil paniku na všech světadílech, způsobil propad ekonomiky, zabil přes 13 000 lidí, další desítky (možná až stovky) milionů lidí donutil k tomu, aby nevycházeli z domu a když už, tak jen se speciálním štítem.

 

Zní to jako děj z nějakého sci-fi či fantasy filmu, kdy svět ovládne děsivá příšera. Omyl! Není tomu tak. Náš záporák je totiž tak malý, že ho většina lidí vůbec nikdy neviděla. Muselo by se jich sejít více než 80 000 na jednom místě, a pak by měřili necelý jeden milimetr. Absurdní, nemyslíte?
 
Lidstvo zvládlo planetu Zemi za tu chvilku, co existuje, změnit téměř k nepoznání. Upravili jsme krajinu, vymýtili druhy zvířat, které nás ohrožovaly, ovládli jsme energii, zkrátka zbavili jsme se všeho, co by náš život dělalo nepohodlným… Dokud nám tento tvoreček, tak malý, že ho ani nevidíme, neukázal, že nejsme všemocní.
 

A všichni víme, o kom je řeč.

 

Veronika Skalová, septima

text studentky bez korektur