Prezentace projektového týdne

Říj 3, 2015 | Články

Projektový týden je již nedílnou součástí našeho ŠVP. Jeho cílem je prohlubovat zase jiné kompetence, než nabízí klasická školní výuka. Jinými slovy, snažíme se v dětech probudit cit pro spolupráci, schopnost dívat se na své okolí jinýma očima, umět navázat kontakty, získat poznatky a vědomosti jinou cestou než z učebnic.

Je to samozřejmě běh na dlouhou trať, protože i přes moderní dobu a neustálou tendenci společnosti něco měnit, je těžké přesvědčit děti a mnohdy hlavně jejich rodiče, že i když studenti klasicky nesedí v lavicích a neučí se od zvonění do zvonění, má to pro ně velký přínos. Mnohdy větší, než si sami myslí, ale když o tom nejsou přesvědčeni, je to trochu boj s větrnými mlýny. Přesto (nebo právě proto) projektový týden má pevné místo v našem vzdělávacím plánu. Ten letošní nesl název Kultura v nás a kolem nás. Děti byly rozděleny do pracovních skupin podle svého zájmu a týden tak mohly prohlubovat své poznatky v různých oborech.

prezentace-projektu_22.jpg

Témata byla opravdu různorodá, takže bylo možno nastudovat fotografii, historii, vztahy mezi studenty, výtvarné umění, flóru a faunu, čajovou kulturu či se dozvědět plno věcí o Německu a česko-německých vztazích. Prostě pohled na kulturu ze všech možných stran a všech možných výkladů toho pojmu. Celý týden pak vyvrcholil klasickou prezentací v sobotu odpoledne, kam mohli přijít všichni rodiče, aby viděli práci svých dětí. A ti, co opravdu dorazili, byli většinou spokojeni a konstatovali, že projektový týden má svůj význam a nese ovoce. Zejména tam, kde je spolupráce oboustranná a rodiče nás podpoří. Třeba jen tím, že svoje dítě nenechají doma s tím, že když jsou projekty, tak se přeci neučí. Minulý týden a hlavně v sobotu se všichni mohli přesvědčit, že opak je pravdou.

A jak se jednotlivé projekty povedly? Mrkněte do fotogalerie.

Nejlepší videa, filmy a prezentace najdete postupně v sekci Projektové týdny.