Pan Daniel Stach

Říj 10, 2016 | Články

Další v řadě osobností, které přijaly pozvání, aby rozšířily obzory našich studentů, byl mladý moderátor televizního cyklu Hyde park civilizace, pan Daniel Stach.

A nutno konstatovat, že z té řady velmi vybočoval. A to nejen svým mládím, ale hlavně tím, jak skvěle dokázal děti zaujmout. Je to člověk inspirativní, s velkým rozhledem a nabitý energií, takže dětem měl opravdu co nabídnout. Přišel včas a dokonale připraven, hned první větou svoje posluchače vtáhl do děje a vydrželo to tak celé dvě následující hodiny. Přiblížil nám zákulisí skvělého pořadu Hyde park civilizace, kde se setkává s největšími vědeckými kapacitami současnosti. A jen prostudování materiálů na jeden večer v počtu minimálně čtyři sta stran musí být náročné, co poté další příprava, rozhovor, neobvyklé situace a celá řada dalších nástrah, které na cestě k dokonalému produktu čekají. A že Hyde prak civilizace dokonalý produkt je.

K tomu ještě Věda 24, která je v současnosti v neděli a již se rýsuje jako další skvělý počin. Nemá toho tedy pan Stach vskutku málo. Ale ukázal dětem, co se všechno dá zvládnout, že prokrastinace nemusí být zrovna hitem doby, že jít si za svým a svou cestou se opravdu dá a je to možné. A ještě navíc s úsměvem, noblesou a elegancí, jakou nám v úterý odpoledne předvedl. Šlo opravdu o velký zážitek.

Více fotek najdete ve fotogalerii.

DSC_0225.JPG