Tom Hessler na turné v Praze

 

present_20120110203925.jpg

 

Na podzim 2013 uspořádal Goethe-Institut řadu workshopů a koncertů se zpěvákem německé kapely FOTOS v Brně, Havířově a Praze.

 

V rámci tematického roku 2013 Mládež v Německu uspořádalo oddělení Goethe-Institutu pro jazykovou podporu německy mluvících menšin turné německého zpěváka a kytaristy Toma Hesslera po České republice. Frontman německé indie kapely FOTOS Tom Hessler vedl celodenní workshopy pro studenty učící se němčinu z Gymnázia Křenová a Gymnázia Matyáše Lercha v Brně a z Gymnázia Havířov-Město.

 

Turné bylo zakončeno workshopem na Gymnáziu Thomase Manna v Praze. Účastníci ve věku od 15 do 17 let se seznámili s německou hudební scénou, rozebírali texty německých umělců a v kreativní části workshopu si mohli sami vyzkoušet, jak otextovat písničku. Songy, které vznikly, si můžete prohlédnout a poslechnout níže na této stránce.

 

V návaznosti na workshopy odehrál Tom Hessler v Brně a Havířově pro studenty koncert. Písničky jeho kapely FOTOS, které jsou napsány v němčině, měly u mladého publika velký úspěch.

 

Turné vzniklo díky úzké spolupráci se Svazem německy mluvících menšin v Havířově a s Gymnáziem Thomase Manna v Praze.