Comenius

 

comenius_4.jpg

V letech 2013 až 2014 studenti letošní kvinty, sexty a septimy zúčastnili projektu Comenius. Projekt Comenius probíhá pod záštitou Unesca. Cílem tohoto projektu se seznámení se napříč zeměmi Evropské Unie a poznání kulturních památek své rodné země, ale také země, kterou v rámci projektu navštívíme. Česká „výprava“ zamířila do Německa, Barcelony, do Saint Yrieix la Perche a na ostrov La Reunion.

Celý projekt měl podtitul „Schätze der Heimat“ – tedy v českém překladu „Poklady vlasti“. Tyto poklady jsme objevovali již před začátkem projektu. Třída Septimy se například vydala do Českého Krumlova, který je jednou ze dvanácti kulturních památek Česka. Všechny památky jsme si navzájem představovali na společném setkání v Bad Zwischenahnu během konečné fáze projektu v roce 2014.

Účast na projektu nás seznámila s památkami české kultury a dala nám možnost poznat jiné kultury, se kterými bychom se v běžném životě nejspíš nesetkali. Za sebe můžu říct, že na celý projekt vzpomínám v dobrém a pokud se bude konat další ročník, vřele ho všem doporučuji.

Dominika Špaňhelová, septima 2014/15

Fotogalerie

Prezentace z projektu 1

Prezentace z projektu 2

Prezentace z projektu 3

Prezentace z projektu 4

Prezentace z projektu 5

Prezentace z projektu 6

Zpráva 1

Zpráva 2