Jak získat větší chuť učit

Zář 2, 2019 | Články

Učit děti a učit je dobře vyžaduje neustálý přísun trpělivosti, dobré nálady, motivace, nových nápadů, aktivit a kreativity. To vše mi bylo nabídnuto díky Erasmu+ a účasti na kurzu výuky metodou CLIL (Content and Language Integrated Learning) na jazykové škole English Language Centre v Brightonu.

Tato škola nabízí nepřeberné množství kurzů pro studenty i učitele a disponuje skvělými lektory. Během svého pobytu v Anglii jsem si prohloubila nejen své jazykové schopnosti, ale především jsem získala spoustu cenných informací, které využiji ke zlepšení svých výukových metod. Lektoři této školy jsou skvělými pedagogy, jejich hodiny probíhají naprosto hladce, jsou skvěle zvládnuté po metodické stránce, všechny informace jsou přínosné. Získala jsem mnoho nových nápadů na to, jaké používat zdroje ve výuce, jak propojit výuku anglického jazyka a výtvarné výchovy, jak studenty motivovat a jak je přimět k lepším výkonům. To všechno zároveň přispělo k tomu, že jsem já sama získala neuvěřitelnou motivaci jít hned učit a vše nové vyzkoušet. A nejen to, přimělo mě to zamyslet se nad slabými stránkami a poprat se s nimi, abych tak získala ještě další chuť do učení. Zároveň jsem se seznámila se spoustou učitelů z celého světa a získala tak různé pohledy na výuku a školství. Ve volném čase jsem se účastnila aktivit organizovaných ELC a navštívila zajímavá místa v Brightonu nebo jeho okolí.

Díky kurzu na ELC jsem získala důležitý nadhled a nabrala spoustu nových sil k další práci na GTM, za což jsem velmi vděčná. Myslím si, že je to důležitá součást motivace nás učitelů, protože můžeme být dobrými učiteli, motivátory a průvodci našich studentů při jejich cestě za poznáním jen v případě, že jsme sami dostatečně kreativní, motivovaní a nadšení pro tuto práci. Díky.

Lenka Vopařilová, Gymnázium Thomase Manna