Erasmus+ v Berlíně

Srp 4, 2019 | Články

Berlín – hlavní město Německa a druhé největší město Evropské unie se v létě na 14 dní stal mým náhradním domovem. Toto krásné město mne zcela okouzlilo svou rozmanitostí i historií. Hlavní náplní mého pobytu nebylo jen poznávat Berlín, ale hlavně zlepšit mé jazykové znalosti. Díky profesionalitě jazykové školy DID se má němčina výrazně zlepšila.
 

V jazykové škole jsem si připomněla, jaké to je být studentem a 14 dní seděla z druhé strany katedry. Opět jsem si uvědomila, že jako učitelka mám velkou možnost ovlivnit zájem studentů o matematiku a fyziku. Nejde jen o předávání znalostí, ale o zájem a nadšení objevovat nové věci.

Kde jinde, než v učebně jazykové školy se sejde tolik různých národností – v té naší Brazilec, Švýcarka, Američan, Vietnamka, Turek, … Kde jinde se můžete dozvědět tolik různých názorů na jedno téma jako třeba ekologie. A zrovna v Německu se v ekologii můžeme inspirovat, vždyť 7 různých druhů odpadkových košů vedle sebe v České republice sotva najdete.

Děkuji projektu Erasmus+ za skvělou příležitost zlepšit mé jazykové schopnosti, poznávat nové lidi ze všech koutů světa a objevovat nová zajímavá místa, kterými Berlín bezesporu je.

Mgr. Michaela Dvořáková
Gymnázium Thomase Manna