Drážďany jsou tu

Zář 24, 2019 | Články

Drážďany jsou tu. Nebo spíš byly. Sice to chvíli trvalo, ale stálo to za to, takže jsme si připravili krátký článek na shrnutí.

V neděli jsme po příjezdu do Drážďan (který proběhl velmi rychle, kupodivu v neděli nebyl velký provoz a přijeli jsme asi o půl hodiny dříve) byli přivítání u gymnázia našimi “Auztaušpartnery” a odvezeni do našich dočasných příbytků.
V pondělí proběhly na gymnáziu workshopy z tělocviku, zeměpisu a hudební výchovy (osobně se mi líbilo nejvíce mlácení učebnicemi do stolu pro hudební doprovod). Poté jsme odpoledne i přes velmi nízké teploty navštívili Drážďany a pokochali se jeho krásami.
Úterek byl pro nás symbolem vandrování po Saském Švýcarsku. Měli jsme profesionálně vycvičený studentský doprovod a tak jsme se nakonec neztratili.
Středa byla pro nás poněkud technicky zaměřeným dnem. Navštívili jsme gläsernen Manufaktur (prosklenou továrnu VolksWagenu), kde jsme se dozvěděli vše o nových autech VW ID a E-Golfu a vytvořili jsme si také svoje vlastní malé elektromobily. Poté jsme se setkali ve škole, kde jsme si místo večeře všichni včetně rodičů grilovali.
Poslední den našeho pobytu (čtvrtek) jsme navštívili výzkumné centrum v Rosendorfu, kde jsme si vyzkoušeli experimenty se světlem a barvou. Jako poslední aktivitou týdne se stalo odpoledne v lanovém parku.
A toť vše dámy a pánové, doufám, že se shrnutí líbilo.

Filip Troníček, kvarta