Prezentace projektového týdne

Prezentace projektového týdne
04. 10. 2015
Projektový týden je již nedílnou součástí našeho ŠVP. Jeho cílem je prohlubovat zase jiné kompetence, než nabízí klasická školní výuka. Jinými slovy, snažíme se v dětech probudit cit pro spolupráci, schopnost dívat se na své okolí jinýma očima, umět navázat kontakty, získat poznatky a vědomosti jinou cestou než z učebnic.

Je to samozřejmě běh na dlouhou trať, protože i přes moderní dobu a neustálou tendenci společnosti něco měnit, je těžké přesvědčit děti a mnohdy hlavně jejich rodiče, že i když studenti klasicky nesedí v lavicích a neučí se od zvonění do zvonění, má to pro ně velký přínos. Mnohdy větší, než si sami myslí, ale když o tom nejsou přesvědčeni, je to trochu boj s větrnými mlýny. Přesto (nebo právě proto) projektový týden má pevné místo v našem vzdělávacím plánu. Ten letošní nesl název Kultura v nás a kolem nás. Děti byly rozděleny do pracovních skupin podle svého zájmu a týden tak mohly prohlubovat své poznatky v různých oborech.

prezentace-projektu_22.jpg

Témata byla opravdu různorodá, takže bylo možno nastudovat fotografii, historii, vztahy mezi studenty, výtvarné umění, flóru a faunu, čajovou kulturu či se dozvědět plno věcí o Německu a česko-německých vztazích. Prostě pohled na kulturu ze všech možných stran a všech možných výkladů toho pojmu. Celý týden pak vyvrcholil klasickou prezentací v sobotu odpoledne, kam mohli přijít všichni rodiče, aby viděli práci svých dětí. A ti, co opravdu dorazili, byli většinou spokojeni a konstatovali, že projektový týden má svůj význam a nese ovoce. Zejména tam, kde je spolupráce oboustranná a rodiče nás podpoří. Třeba jen tím, že svoje dítě nenechají doma s tím, že když jsou projekty, tak se přeci neučí. Minulý týden a hlavně v sobotu se všichni mohli přesvědčit, že opak je pravdou.

A jak se jednotlivé projekty povedly? Mrkněte do fotogalerie.

Nejlepší videa, filmy a prezentace najdete postupně v sekci Projektové týdny.