Beseda o armádě

16.05.2019
V květnu si připomínáme řadu historických výročí. Armáda v mnohých hraje zásadní roli. Proto bylo pro nás velkým zážitkem popovídat si o tom, jaká ta naše armáda vlastně je. Jak funguje, jaké nabízí pracovní příležitosti třeba i našim absolventům, jaká je její role v současnosti…?

Mezi naše studenty, konkrétně ke kvintám a sextě, zavítala mluvčí ČA, plukovnice, inženýrka Magdalena Dvořáková, která dvě hodiny s dětmi o tématu besedovala. Ženy v uniformě ve škole nemáme každý den, takže o to bylo naše setkání zajímavější. A hlavně, paní Dvořáková mluvila velmi zajímavě, dokázala studenty zaujmout, vyprovokovat k diskusi i odpovědět na všechny jejich otázky. Diskusi zdatně moderoval Jan Komínek z kvinty A, který byl na setkání s paní plukovnicí výborně připravený. Celá akce, která se uskutečnila díky aktivitě paní Novotné, které tímto děkujeme, přinesla plno nových poznatků i neopakovatelných dojmů. A báječně zapadla do naší koncepce přednášek o NATO, EU a problémech současné Evropy i světa.

armáda 2.jpg

armáda 3.jpg