Bankéři do škol

Zář 27, 2015 | Články

V rámci projektu „Bankéři do škol“ zavítal na naše gymnázium ve čtvrtek 24. 9. pan Ewald Höbarth z rakouské banky Sparkasse.

V necelé hodině se náš ekonomický seminář ze septimy společně s žáky z oktávy seznámil nejen s historií bankovnictví, ale i s různými produkty, které může banka v dnešní době nabízet. Dozvěděli jsme se, jak vypadá běžný pracovní den bankéře vedoucího více než čtyřiceti poboček na území Rakouska i České republiky. Dojem na nás účastníky udělalo vyprávění pana Höbartha pouze pozitivní a někteří z nás dokonce začali vidět svoji budoucnost v bankovní sféře.

V druhé části přednášky jsme na základě videa o bezpečnosti internetového bankovnictví diskutovali o budoucnosti internet bankingu. Video o inspektorovi v nesnázích určitě stojí za shlédnutí (//www.youtube.com/watch?v=cwrQCTNyjxM). Na závěr jsme dostali tipy, jak se chovat bezpečně (nejen) na internetu během finančních transakcí. Například měnit si pravidelně hesla a PIN a neotevírat e-maily od neznámých odesílatelů.

Celá přednáška byla nabita informacemi a klidně by mohla trvat déle. Moc děkujeme panu Höbarthovi, že mezi různými obchodními jednáními zavítal i k nám na GTM.

12011234_473796276114213_964631637491483745_n.jpg