Adaptace

Zář 12, 2016 | Články

Adaptovat se na školní pobyt je vždycky náročné. Pro nové školní kolektivy v prvních ročnících obzvláště. Proto se stalo novodobou tradicí, že první ročníky na počátku studia vyjíždějí na adaptační, stmelovací či seznamovací pobyt.

Názvů je několik, cíl vždycky jen jeden. Vytvořit a upevnit nový kolektiv, zvyknout si na sebe a vlastně i na pocit, že škola je prostě zase tady. I my jsme několikrát během prvních zářijových dnů vyjížděli. Malí i velcí. Vyjela prima, aby se seznámili mezi sebou a s gymnaziálními rituály. Vyjela tercie, aby se sžila s novu třídní učitelkou. Vyjela kvinta, aby se nastartovali na druhý gymnaziální cyklus.

A tak jsme vyjeli. Do Posázaví. Bydleli jsme v Poříčí nad Sázavou, což tedy byla hrůza. Nevím, proč si někteří majitelé penziónů myslí, že se školou je možné vymést kde co. Ale díky bohu za hezké počasí, nemuseli jsme střechy nad hlavou moc využívat a mohli se věnovat poznávaní krajiny kolem Sázavy, což je krása nesmírná. Sjeli jsme si Sázavu, doputovali až na Konopiště. Příroda nám prostě ukázala velmi vlídnou tvář, takže jsme si to užili se vším všudy. Děti byly skvělé, Posázaví nádherné, počasí luxusní…Jsme zadaptovaní, můžeme začít studovat.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.