Tvořit si názory na svět kolem nás je lidskou přirozeností. Aby ale naše názory snášely nejpřísnější měřítka, musíme si poradit s informacemi, které jsou nám, většinou prostřednictvím médií, podávány. I z tohoto důvodu nás v pondělí odpoledne navštívil moderátor pořadu DVTV, budoucnost české žurnalistiky a spolehlivý zdroj informací pro více než 50 000 lidí na Twitteru, pan Filip Horký.
Pan Horký s námi diskutoval například o důležitosti ověřování zdrojů informací. Protože právě schopnost odlišit seriozní žurnalistiku od objednaných článků bude už na podzim rozhodovat o tom, jak se nám bude několik následujících let v srdci Evropy žít. Nejen o tom ale studenti kvinty, sexty a septimy besedovali s jedním z nejperspektivnějších moderátorů, které v našich luzích a hájích, dle mého názoru, nalezneme. Z diskuze plné dobře promyšlených otázek a argumentů vzešly mimo jiné i tipy na aplikace, které nám pomohou odhalit falešné články. Mezi ně patří například aplikace Tineye, jež rozezná fotografie použité u článku a ukáže, kdy a při jaké příležitosti byly použity poprvé.
„Zdá se, že kauzy, které nám dříve vadily a leckoho stály politickou kariéru, teď přecházíme,“ zněl úvod do tématu týkající se manipulace a podsouvání informací. Podle pana Horkého se těmto nešvarům můžeme ubránit pouze kombinací selského rozumu a ochotou hledat stejné informace na různých spolehlivých serverech.