Beseda s europoslancem Jiřím Pospíšilem

Říj 30, 2017 | Články

Svoboda a přímá demokracie, politická strana, v jejímž programu se tyčí referendum o vystoupení z Evropské unie, dosáhla v letošních parlamentních volbách na desetiprocentní hranici. Proevropské strany tak nechala daleko za sebou. Na GTM jsme proto neváhali a uspořádali pro naše studenty pouhých 10 dní po volbách besedu s europoslancem Jiřím Pospíšilem. Proč? Abychom zjistili, jak to s tou EU vlastně je.

Zda chce, aby byla naše republika součástí západního světa, si musí každý náš student rozhodnout sám. Jak je však na GTM zvykem, nabídli jsme našim studentům setkání, které je do této problematiky zatáhlo zase o něco hlouběji.

„Evropská unie není bezchybná,“ opakoval často pan Pospíšil. Mnohokrát připustil, že některá rozhodnutí Evropského parlamentu byla, mírně řečeno, nešťastná. Odpověď, proč i přesto zůstat v EU, je podle něj velmi prostá. Státy Unie totiž aktivně hájí dodržování lidských práv a svobodu. Dvě hodnoty, které už někteří z nás berou jako samozřejmost. Možná už teď je pozdě si připomenout fakt, že z šesti miliardové populace žije v relativním blahobytu a svobodě jen jedna jediná. Přičemž valná většina z té miliardy žije pod „Bruselským diktátem“.

Jak jsem již zmínil v úvodu, názor si musí každý udělat sám. My, na Gymnáziu Thomase Manna, ale budeme vždy dělat vše proto, aby názory našich studentů byly ucelené, objektivní a především odůvodněné.

23031477_859004734260030_3444480643742293449_n.jpg