Výměnný pobyt Drážďany

Zář 26, 2018 | Články

Projekt Drážďany realizujeme díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti od školního roku 2016/17. Jedná se projekt, který je určen pro nižší stupeň našeho gymnázia a je zaměřen na získání prvních kontaktů v sousední zemi.
Gymnázium Bertolta Brechta se nachází v Drážďanech, tj. velmi blízko ČR a s velmi dobrým dopravním spojením, tudíž je svou polohou ideální pro vzájemné výměnné pobyty a projekty a případné další neformální návštěvy studentů.

A jak se na výměnném pobytu líbilo Emě, Verče a Vláďovi (teď už z tercie)?

Následují texty studentů bez korektury:

  • Ema Kotková:

Na prvním výměnném pobytě jsem byla v Drážďanech. Jako první musím podotknout, že škola, učitelé a žáci v Drážďanech jsou moc milí a sympatičtí. No, ale od začátku… v neděli odpoledne jsme se sešli u školy a odjeli do Drážďan. Přijeli jsme kolem večeře a rodiny si nás odvezli domů. Poté jsme měli program v rodinách. Například u nás jsme se koukali na fotbal a grilovali s kamarády. Další den ráno jsme jeli na rafty. Jeli jsme vlakem do Bad Schandau a odtamtud zpátky, akorát na těch raftech. Rozdělovali nás podle kartiček, kterou jsme si vylosovali (a já na tohle nemám vůbec štěstí) a neměla jsem tam  nikoho z naší třídy, což mě mrzelo, protože by to byla jinak sranda. Pak jsme měli program v rodinách. Další den jsme jeli do Gläserne Manufaktur. Tam to bylo zajímavé. Potom jsme šli do parku a svezli se mašinkou. Tři studenti nám připravili geocaching. Večer jsme měli promítaní filmu ve škole. Ve středu jsme šli na celodenní výlet. A večer jsme měli opět program v rodinách.  Já a moje výměnná kamarádka Pauline jsme šli ješte s ostatními na pizzu. To se mi moc líbilo. Ve čtvrtek ráno jsme měli volno. Já, Pauline a moje kamarádka s její výměnnou kamarádkou Katharinou jsme pekly muffiny.

Přineslo mi to, že se nebojím mluvit, i když je to třeba špatně. Naučila jsem se nějaká nová slovíčka a podívala jsem se na nová místa. Výměnný pobyt v Drážďanech se mi moc líbil a příště pojedu znova.

  • Veronika Zachová

Do Drážďan jsme jeli na pět dní od 18 do 22.6. 2018.  Spali jsme u německých rodin, kde se k nám chovali moc mile. Německá škola nám zařídila plně nabitý program. Jeli jsme mašinkou, měli jsme piknik a vzali nás do továrny, kde se vyrábějí auta, také do lanového parku. Jeden večer nám připravili promítání filmu a spoustu dalších zajímavých aktivit…

Mně osobně se tam líbilo a hodně mi to dalo. Doporučuji to všem, je to dobrá zkušenost a jsou z toho skvělé zážitky. 🙂

  • Vladimír Svoboda

V sobotu v 16:00 jsme odjeli do Drážďan na výměnný pobyt od 17.6 do 22.6. V 18:00 byl příjezd a my jsme neměli žádný program, takže jsme strávili čas u našich výměnných partnerů. V pondělí jsme si udělali celodenní výlet na lodi a domů jsme se vrátili cca v 16:00. Pak jsme měli volno. V úterý ráno jsme se měli sejít u manufaktury skla. Tam byla prohlídka o tom,jak se vyrábí auta a podobně. Od 11:00 do 12:00 jsme měli piknik. Večer jsme měli venkovní kino, ale nikdo nic neviděl,  protože bylo ještě světlo. Ve středu ráno jsme se sešli na nádraží a jeli jsme na túru a vrátili jsme se v 17:00. Pak jsme měli volno. Ve čtvrtek jsme se měli v 13:00 sejít u školy a měli jsme si rovnou vzít sebou věci na večerní grilování. Ve 14:30 jsme odjeli do lezeckého parku v Bühlau v 17:00 jsme se vrátili ke škole a měli jsme grilovačku. V pátek v 9:00 byl odjezd do Prahy.

Já jsem si výměnný pobyt moc užil a těším se, až pojedu příští rok zas.