20. výročí založení školy

Říj 3, 2015 | Články

Festivita je odjakživa nedílnou součástí lidského života. Je čas pracovat, je čas slavit, říkávali naši předkové. Rychlost života ale narůstá, což vede k tomu, že se na oslavná zastavení a připomenutí si toho, co bylo, někdy trochu zapomíná. Či lépe řečeno se to prostě nestíhá. My jsme ale dvacáté výročí školy stihnout chtěli a také se nám to docela podařilo.

Patrně i s podporou nadpřirozených sil, protože celou sobotu 3. 10. 2015, kdy jsme si připomínali dvacet let existence gymnázia, bylo krásné počasí, svítilo sluníčko a babí léto se ukazovalo v plné síle. Ukazovali jsme se i my: co všechno jsme za dvacet let dokázali, kdo všechno tady učil a jaké máme absolventy. S mnohými jsme se i v podvečerních hodinách na našem školním dvoře potkali.

oslava-20-vyroci-skoly_10.jpg

Po úvodním projevu paní ředitelky, která posluchače seznámila nejen s tradicí a historií školy, ale přiblížila jim i naši novou charitativní akci, o které se lze dočíst na našich stránkách, vystoupila Deborra Kahl, kterou asi znáte spíš pod uměleckou přezdívkou Debbie. I Debbie chodila k nám do školy a byla tak laskavá, že nám přišla zazpívat na oslavu.

oslava-20-vyroci-skoly_29.jpg

V příjemné atmosféře jsme tedy strávili sobotní odpoledne a podvečer, připomněli si nejen vznik školy, ale i sjednocení Německa, což se nás, jako česko-německého gymnázia, hodně týká.

Příjemně jsme si popovídali, společně oslavili kulaté výročí existence gymnázia a vykročili tak na další dvacetiletou dráhu.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.