Sexta ve Freiburgu

Lis 19, 2017 | Články

V Nědeli 8.10. jsme se sešli před školou a autobusem vyrazili do Freiburgu. Cestu jsme si krátili sledováním filmů. Do Freiburgu jsme přijeli kolem sedmé hodiny večer a před Paula-Fürst Gymnáziem už na nás čekali výměnné partneři a jejich rodiče. Seznámili jsme se s hostujícími rodinami a večer strávili u nich doma.

Druhý den ráno jsme se probudili a jeli do školy. Učitele nás seznámili s programem následujícího týdne a poté jsme vyrazili na vyučovací hodiny. Po obědě ve školní menze jsme na kole objevovali krásu Freiburgu. Navštivili jsme United College a zastavili se u místní univerzity.

Další den jsme dopoledne opět strávili ve škole a odpoledne jsme společně s žáky Paula-Fürst Schule vyrazili na prohlídku do města. Každý žák měl připravených pár vět o zajimavých místech ve Freiburgu. Po prohlídce jsme měli volný program na nákupy a další objevování města.

22310662_849498128544024_5288418005454241331_n.jpg

Středeční odpoledne jsme strávili ve škole a odpoledne jsme si ve Schwarzwaldu 2 hodiny užívali krásy zdejší přírody a výhledu na Freiburg. Poté jsme jeli lanovkou dolů a vrátili jsme se zpět do města.

Poslední den před odjezdem jsme si udělali výlet do jednoho z největších zábavních parků v Evropě. Europark se nachází asi půl hodiny cesty od Freiburgu. V parku jsme měli rozchod a odpoledne jsme se sešli kvůli přichystané přednášce jednoho z manažerů Europaparku. Sdělil nám plány na budoucí vodní park. Večer jsme šli na společnou večeři do restaurace.

V pátek ráno už na nás čekal před školou autobus, který nás odvezl zpátky do Prahy.