Beseda s Dominikem Ferim

Kvě 1, 2017 | Články

„Vše souvisí se vším,“ mohli si myslet studenti kvinty, sexty a oktávy, když po dvou hodinách opouštěli prostory mediálního centra. Příčinou byla velmi zajímavá a zábavná beseda s Dominikem Ferim, která se uskutečnila 25.4. od 10:00 v prostorách našeho gymnázia.

Dominik Feri nás přesvědčil například o tom, že politika nejsou jen tiskové konference, korupční kauzy a „nudné“ sezení ve sněmovně, ale názorně nám předvedl, že ačkoliv to není na první pohled patrné, věci jako Snapchat, politická angažovanost, Instagram, komunální politika, ale třeba i  internetový fenomén „Memes“ mohou být součástí jednoho celku. Tím celkem je politika jako taková a myslím, že podporovat v mladých lidech zájem o politiku je vznešená věc.

Kdo je vlastně Dominik Feri a čím mohl naše studenty obohatit? Pro ty, co pana Feriho neznají, mi dovolte jeho krátké představení. Dominik Feri je student, jen o rok starší, než naši současní maturanti. Přesto toho má za sebou více než drtivá většina jeho vrstevníků. Už v 18 letech kandidoval do zastupitelstva Teplic jako nestraník za TOP 09. Přes několik komplikací se nakonec stává nejmladším radním v historii ČR, čímž začala jeho politická kariéra. V roce 2016 vydal knihu „Tak jsme lajkovali“, ve které se snaží ukázat důležitost sociálních sítí ve společnosti, a letos bude na pražské kandidátce TOP 09 do parlamentních voleb.

IMG_20170425_100416.jpg

„Nedávno jsem byl besedovat kousek od Sokolova a na nádraží jsem se zapovídal s jednou paní o politice. Ta po chvíli na jedno téma prohlásila: ‘Problém to je, ale to si vyřešíte v té Praze sami.‘ Až později jsem si uvědomil důležitost té věty.“ Tímto příběhem se nám Dominik, který trval na tom, aby mu naši studenti tykali, snažil vysvětlit, že volby se podle něj nevyhrávají jen tvrdou prací za stolem a prohlášeními do novin, ale především ježděním po republice a komunikací s lidmi. Dalšími důležitými faktory pro úspěch v podzimních parlamentních volbách podle něj bude dobře zvládnutý marketing především na sociálních sítích, ale i individuelní schopnost Čechů rozpoznat poctivost od populismu.

Besedu s Dominikem Ferim můžeme zpětně hodnotit pouze v superlativech. Věřím, že si přednášku užili všichni studenti, dokonce i ti, které dosud politika míjela velkým obloukem. Jediné mínus, jinak velmi povedeného setkání, vidím v nedostatku času pro diskuzi, protože nezodpovězených otázek zůstalo naneštěstí požehnaně. Na závěr bych chtěl poděkovat vedení školy a především paní Šédové, že nám tuto veleúspěšnou akci umožnila. Největší zásluha ovšem patří Dominikovi. Tomu na dálku děkuji a přeji mnoho štěstí nejen do parlamentních voleb, ale i blížícího se zkouškového!

IMG_20170425_122459.jpg