Para Plavání bez Bariér

Lis 6, 2018 | Články

Podpořme ojedinělý neziskový projekt, jehož součástí je jedna naše studentka, úspěšná plavkyně, účastnice paralympijských her a držitelka českých rekordů.

Kontakt bB, dnes Para Plavání bez Bariér, je společenství utvářené pochopením a porozuměním, sounáležitostí s odlišnostmi, vlídným přijímáním jakéhokoli údělu jako výzvy. Vše se děje prostřednictvím plavání handicapovaných jako pevné součásti vzdělávacího systému a intenzivního prožívání volného času.

Všichni handicapovaní plavci, trenéři i ostatní personál jsou součástí tohoto společenství, není to pomoc zdravých lidí handicapovaným, je to společně trávený čas a sounáležitost mezi všemi.

Vedle toho jsou sportovní úspěchy Kontaktu bB spíše druhořadé, přes nelze nezmínit, že sportovci z Kontaktu bez Bariér přivezli z paralympiád více jak 15 medailí. Odchovancem a stále aktivním členem je například Martin Kovář, který vybojoval 4 zlaté paralympijské medaile. Arnošt Petráček, který získal jako jediný paralympionik zlatou medaili na paralympiádě v Riu, rovněž zahájil svoji sportovní kariéru v Kontaktu bB.

Dnes žádají na portálu HitHit o finanční podporu účasti plavců na mezinárodních závodech, na nákup závodních plavek a pomůcek pro handicapované plavce. Především ale žádají o dlouhodobé partnerství, o ocenění své práce, o kontakt se společností nás, zdravých lidí, kteří fandí všem, kteří se snaží i přes nepřízeň osudu být soběstačnými.

Prosíme, podpořte toto společenství jakoukoliv formou, ručíme za to, že je to skvělý neziskový projekt, který pomáhá handicapovaným lidem v jejich každodenním životě už od roku 1992. A pokud víte o někom, koho by tento projekt mohl také zajímat, přepošlete mu prosím níže uvedený odkaz na kampaň HitHit, budeme za to velmi rádi.

odkaz. //www.hithit.com/cs/project/5543/para-plavci-bez-barier