Sbírka brýlí

gtmCharita

Poděkování refrakčního centra – mail z 30.8.2016:

Vážená paní ředitelko,

ráda bych Vám i studentům z Vaší školy alespoň touto cestou velice poděkovala za nasbírané brýle pro naši charitativní akci

Je to již více než šest let, co se naše Refrakční Centrum Praha spolupodílí na pořádání charitativních akcí spojených se sběrem nepotřebných brýlí a jejich následném odesílání do těch částí světa, kde je jich nejvíce zapotřebí. Ve spolupráci s občanským sdružením Namaste Nepál jsme po dobu několika let posílali brýle do Nepálu, především do odlehlého nepálského údolí Cchum, kam byly dopravovány pomocí expedice. Poté, co jsme uspokojili veškerou poptávku v této oblasti , jsme se rozhodli pomáhat dále.
Navázali jsme tedy úspěšnou spolupráci s Lions Club International. V Refrakčním Centru Praha jsou umístěny sběrné boxy na brýle, kam mohou dárci odkládat své nepotřebné brýle a to jak dioptrické, tak i sluneční. Po naplnění boxů jsou tyto odesílány Lionským klubem do jednoho z mezinárodních sběrných center, v našem případě do Itálie. Zde jsou brýle tříděny a následně rozesílány do celého světa.

O naší akci jsme mimo jiné informovali i zde: //www.facebook.com/RefrakcniCentrumPraha/?fref=ts, kde jsme zmínili i pomoc vaší školy.

Všechny Vámi zaslané brýle jsme přeměřili a předali organizaci , která společně s námi tuto akci pořádá. Doufáme, že již brzy budou sloužit potřebným.

S úctou a poděkováním

Jana Nováková

Refrakční Centrum Praha s.r.o.