Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

11.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

Dne 7. 11. 2018 proběhla na GTM v rámci dějepisu a jeho hlubšího poznání historická recese Říjnové revoluce, které se z vlastní iniciativy zhostili studenti sexty – Vojtěch Štěpánek, David Poborský, Marek Nerad a Kryštof Dvořák.

Para Plavání bez Bariér

07.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Para Plavání bez Bariér

Podpořme ojedinělý neziskový projekt, jehož součástí je jedna naše studentka, úspěšná plavkyně, účastnice paralympijských her a držitelka českých rekordů.

Oslavy první republiky

25.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Oslavy první republiky

Vážení studenti, kolegové a přátelé školy, nejprve bych moc ráda na tomto místě poděkovala kolegyním Jitce Neradové a Míše Šédové za jejich nasazení při hledání zajímavých osobností pro besedování nad nejrůznějšími událostmi a tématy nejen v rámci Hovorů o historii.

Konference Landesversammlung: 1918–2018: Proměna němčiny jako menšinového jazyka v českém školství

18.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

12.10.2018 se sešla celá řada významných osobností v Černínském paláci, aby diskutovali o pozici německého jazyka v českém školství. Potkat tam bylo možné německého i rakouského velvyslance, významné germanisty, zástupce MŠMT (například státního tajemníka Dr. Fryče), zástupce Goethe institutu a dalších organizací věnujících se němčině. U toho samozřejmě nemohla naše škola chybět.

"Reisen veredelt den Geist und räumt mit unseren Vorurteilen auf." Hermann Hesse

02.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nejstarší fungující partnerská škola na Gymnáziu Thomase Manna leží na hranici hned tří spolkových zemí: Dolního Saska, Severního Porýní-Vestfálska a Hesenska. Již 17 let navštěvujeme König-Wilhelm-Gymnasium, seznamujeme se s tamní kulturou, zvyky, rodinnými tradicemi, hledáme to, co nás spojuje nejen historicky, ale také v aktuální současnosti.

Výměnný pobyt Drážďany

27.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Výměnný pobyt Drážďany

Projekt Drážďany realizujeme díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti od školního roku 2016/17. Jedná se projekt, který je určen pro nižší stupeň našeho gymnázia a je zaměřen na získání prvních kontaktů v sousední zemi. Gymnázium Bertolta Brechta se nachází v Drážďanech, tj. velmi blízko ČR a s velmi dobrým dopravním spojením, tudíž je svou polohou ideální pro vzájemné výměnné pobyty a projekty a případné další neformální návštěvy studentů.

Poezie na Gymnáziu Thomase Manna

21.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tomáš Tlapa

Poezie na Gymnáziu Thomase Manna

Myslíte si, že je možné propojit poezii se školní výukou? Nebo je škola spíše místem, kde se poezie zabíjí? O setkání školy s poezií jsme se pokusili ve čtvrtek 20.9.2018 formou básnického workshopu, který vedl básník a pedagog Tomáš Čada.

Terezínská půda

19.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Apolena Vojtěchová

Terezínská půda

Minulý týden jsme měli možnost setkat se s velice obdivuhodným člověkem. Byl to průvodce Terezína Lukáš Lev, jehož koníčkem je bádání po osobách, které byly uvězněny v koncentračním táboře Terezín.

3.ročník Akademie slova, co to vlastně je?!

18.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

3.ročník Akademie slova, co to vlastně je?!

Před třemi lety se narodil nápad vtáhnout do výuky odborníky na slovo vzaté, kteří pracují se slovem psaným, mluveným nebo vyjadřují emoce a pocity svým tělem. Klademe si za cíl přivádět studenty k literatuře, k tvorbě textů, ukázat jim různé profese, které se beze slov neobejdou.