Matematická olympiáda

12.04.2019 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda

Ve středu 10.4. proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

Odpoledne s absolventy GTM II

18.03.2019 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jana Fixova

Odpoledne s absolventy GTM II

V podvečer 15. března mezi nás zavítalo osm absolventů Gymnázia Thomase Manna. Velmi ochotně a vstřícně nám poskytli mnohé cenné informace, týkající se studia na vysoké škole (ať už v České republice nebo v zahraničí), výběru studijního oboru a také uplatnění na trhu práce.

Dvacetileté výročí vstupu do NATO

14.03.2019 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dvacetileté výročí vstupu do NATO

12. 3. 2019 jsme si připomněli dvacet let od vstupu do NATO. Významnou událost jsme akcentovali také během školní výuky. Je pravda, že pro nás, co pamatujeme Varšavskou smlouvu, má toto výročí úplně jiné konotace než pro ty, co prožili celý život ve svobodě.

Světový den vody na GTM

13.03.2019 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Světový den vody na GTM

Studenti na našem gymnáziu oslavili Světový den vody o týden dříve. Oficiální termín Světového dne vody je stanoven na 22. 3. I přesto, že jsme slavili týden dopředu, vodě to nikterak neuškodilo.

SWAP na GTM

18.01.2019 | Kategorie: Škola   |   Autor: Svitlana Rishko

SWAP na GTM

Ve čtvrtek 10. ledna 2018 se konal na Gymnáziu Thomase Manna první Swap - výměnný bazar oblečení a knih.

Jak PRIMA podpořila PARA PLAVCE

23.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Jak PRIMA podpořila PARA PLAVCE

Každá třída obdržela na konci měsíce října informaci na studentském fóru, že existuje projekt na podporu Para plavců. Všichni jsme si vyslechli příběh, jak se tedy stalo, že je možné, že stát takovéto iniciativy nepodporuje? Proč MŠMT v tomto ohledu nic nekoná? A mohla by nás napadnout spousta dalších otázek.

Den v Evropském parlamentu

22.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Den v Evropském parlamentu

V úterý 21.listopadu jsme měli možnost strávit jeden den v Evropském parlamentu. Stalo se tak na pozvání europoslance Jaromíra Štětiny, který byl na našem gymnáziu v pátek 16.listopadu, aby se studenty hovořil o válce v Čečensku, kde byl jako válečný novinář, o současné hybridní válce, o vztazích Ruska a Ukrajiny.

Workshop - cirkulární ekonomika

21.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Workshop - cirkulární ekonomika

Ve středu 21. listopadu se uskutečnil workshop s Lucií Poubovou na téma cirkulární ekonomika. Workshopu se zúčastnili studenti ekonomického semináře a část studentů z kvinty A a B. Workshop byl plný moderních pojmů jako upcyklace, fashion revolution, thrift store, swap a podobně.