Terezínská půda

19.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Apolena Vojtěchová

Terezínská půda

Minulý týden jsme měli možnost setkat se s velice obdivuhodným člověkem. Byl to průvodce Terezína Lukáš Lev, jehož koníčkem je bádání po osobách, které byly uvězněny v koncentračním táboře Terezín.

3.ročník Akademie slova, co to vlastně je?!

18.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

3.ročník Akademie slova, co to vlastně je?!

Před třemi lety se narodil nápad vtáhnout do výuky odborníky na slovo vzaté, kteří pracují se slovem psaným, mluveným nebo vyjadřují emoce a pocity svým tělem. Klademe si za cíl přivádět studenty k literatuře, k tvorbě textů, ukázat jim různé profese, které se beze slov neobejdou.

Neonacista ve škole

11.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Neonacista ve škole

Přesněji řečeno, bývalý neonacista. Polepšený. Člověk, který prozřel a nyní o svém pomýlení jezdí vyprávět dětem do škol. A v rámci svého turné si vybral i naše gymnázium. Nejprve ale navštívil Českou televizi, kde byl hostem pořadu Události, komentáře. Pod titulkem polepšený neonacista.

Tým studentů GTM získal zvláštní cenu v celopražském finále Antifetfest 2018

14.06.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Mighty God (ěščřžýáíé)

Tým studentů GTM získal zvláštní cenu v celopražském finále Antifetfest 2018

Dne 13. června 2018 proběhlo v Kině Lucerna celopražské finále amatérské filmové soutěže Antifetfest 2018. Do XI. ročníku soutěže, kterou pořádá hl. město Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1–22, bylo přihlášeno celkem 60 filmů ze 36 základních a středních škol.

Moje první beseda

29.05.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Soukup

Moje první beseda

Ve středu 23. 5. měla proběhnout ve škole schůzka se Zdenou Mašínovou. Ovšem paní Zdena nepřijela, upadla a kvůli zranění byla v nemocnici. Beseda se přesto nezrušila. Místo paní Mašínové totiž přijel pan Jiří Cihlář, aby nám o tomto rodu něco pověděl.

Matematická olympiáda 2018

01.05.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda 2018

V úterý 17. dubna proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

V Chebu na pivu s Karlem Velikým

V Chebu na pivu s Karlem Velikým

Minulý týden byl ve znamení dvou velkých dějepisných soutěží, do kterých se aktivně zapojili i naši studenti, kterým tímto velmi děkuji.

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Velká mediální akce, jejíž základ proběhl již v sobotu 7. 4. 2018. Naši studenti se zapojili v pondělí odpoledne a odvedli pořádný kus práce. Povedlo se nám společně vyčistit nejen okolí školy, ale i nezanedbatelnou část celého Proseku.

Kuře na GTM

Kuře na GTM

Charita má na našem gymnáziu dlouhou tradici. Proto jsme neváhali, když nás oslovila organizace Pomozme dětem, a do další charitativní akce jsme se zapojili.

Hovory o historii s Jaroslavem Šebkem

02.04.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jan Komínek

Hovory o historii s Jaroslavem Šebkem

Dne 28.3.2018 nás v rámci Hovorů o historii navštívil Doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D., který nám přednášel o událostech vedoucích k “Vítěznému únoru”. Pan docent Šebek se specializuje zejména na dějiny 20. století, dějiny Československých politických stran a církevní dějiny. Dále se zabývá vztahy mezi Čechy a Němci.