Konference Landesversammlung: 1918–2018: Proměna němčiny jako menšinového jazyka v českém školství

18.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

12.10.2018 se sešla celá řada významných osobností v Černínském paláci, aby diskutovali o pozici německého jazyka v českém školství. Potkat tam bylo možné německého i rakouského velvyslance, významné germanisty, zástupce MŠMT (například státního tajemníka Dr. Fryče), zástupce Goethe institutu a dalších organizací věnujících se němčině. U toho samozřejmě nemohla naše škola chybět.

"Reisen veredelt den Geist und räumt mit unseren Vorurteilen auf." Hermann Hesse

02.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nejstarší fungující partnerská škola na Gymnáziu Thomase Manna leží na hranici hned tří spolkových zemí: Dolního Saska, Severního Porýní-Vestfálska a Hesenska. Již 17 let navštěvujeme König-Wilhelm-Gymnasium, seznamujeme se s tamní kulturou, zvyky, rodinnými tradicemi, hledáme to, co nás spojuje nejen historicky, ale také v aktuální současnosti.

Výměnný pobyt Drážďany

27.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Výměnný pobyt Drážďany

Projekt Drážďany realizujeme díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti od školního roku 2016/17. Jedná se projekt, který je určen pro nižší stupeň našeho gymnázia a je zaměřen na získání prvních kontaktů v sousední zemi. Gymnázium Bertolta Brechta se nachází v Drážďanech, tj. velmi blízko ČR a s velmi dobrým dopravním spojením, tudíž je svou polohou ideální pro vzájemné výměnné pobyty a projekty a případné další neformální návštěvy studentů.

Poezie na Gymnáziu Thomase Manna

21.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tomáš Tlapa

Poezie na Gymnáziu Thomase Manna

Myslíte si, že je možné propojit poezii se školní výukou? Nebo je škola spíše místem, kde se poezie zabíjí? O setkání školy s poezií jsme se pokusili ve čtvrtek 20.9.2018 formou básnického workshopu, který vedl básník a pedagog Tomáš Čada.

Terezínská půda

19.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Apolena Vojtěchová

Terezínská půda

Minulý týden jsme měli možnost setkat se s velice obdivuhodným člověkem. Byl to průvodce Terezína Lukáš Lev, jehož koníčkem je bádání po osobách, které byly uvězněny v koncentračním táboře Terezín.

3.ročník Akademie slova, co to vlastně je?!

18.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

3.ročník Akademie slova, co to vlastně je?!

Před třemi lety se narodil nápad vtáhnout do výuky odborníky na slovo vzaté, kteří pracují se slovem psaným, mluveným nebo vyjadřují emoce a pocity svým tělem. Klademe si za cíl přivádět studenty k literatuře, k tvorbě textů, ukázat jim různé profese, které se beze slov neobejdou.

Neonacista ve škole

11.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Neonacista ve škole

Přesněji řečeno, bývalý neonacista. Polepšený. Člověk, který prozřel a nyní o svém pomýlení jezdí vyprávět dětem do škol. A v rámci svého turné si vybral i naše gymnázium. Nejprve ale navštívil Českou televizi, kde byl hostem pořadu Události, komentáře. Pod titulkem polepšený neonacista.

Tým studentů GTM získal zvláštní cenu v celopražském finále Antifetfest 2018

14.06.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Mighty God (ěščřžýáíé)

Tým studentů GTM získal zvláštní cenu v celopražském finále Antifetfest 2018

Dne 13. června 2018 proběhlo v Kině Lucerna celopražské finále amatérské filmové soutěže Antifetfest 2018. Do XI. ročníku soutěže, kterou pořádá hl. město Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1–22, bylo přihlášeno celkem 60 filmů ze 36 základních a středních škol.

Moje první beseda

29.05.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Soukup

Moje první beseda

Ve středu 23. 5. měla proběhnout ve škole schůzka se Zdenou Mašínovou. Ovšem paní Zdena nepřijela, upadla a kvůli zranění byla v nemocnici. Beseda se přesto nezrušila. Místo paní Mašínové totiž přijel pan Jiří Cihlář, aby nám o tomto rodu něco pověděl.