Podnikat nebo se nechat zaměstnat?

11.12.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Podnikat nebo se nechat zaměstnat?

Studenti volitelného předmětu ekonomie v němčině se na hodinách seznámili se základy podnikání a trhem práce a zaměstnáním.

Open GTM 2017

30.11.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Kryštof Dvořák

Open GTM 2017

28. listopadu se uskutečnilo první otevřené mistrovství GTM ve skládání Rubikovy kostky – GTM open, ve kterém se utkalo devět speedcuberů. Všechny kostky byly zamíchány podle osvědčených algoritmů a turnaj mohl být v 15:00 zahájen.

Den otevřených dveří

22.11.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: David Štok

Den otevřených dveří

Vážení uchazeči, milí rodiče, jako každý rok i letos pořádáme den otevřených dveří. 2. prosince se otevřou dveře školy všem zájemcům i jejich rodičům. Již studující žáci tu budou prezentovat své projekty za předešlý týden. Je to skvělá příležitost přesvědčit se na vlastní oči o tom, že jsme otevřeni i novým způsobům učení.

Sexta ve Freiburgu

20.11.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Marie Hanušová

Sexta ve Freiburgu

V Nědeli 8.10. jsme se sešli před školou a autobusem vyrazili do Freiburgu. Cestu jsme si krátili sledováním filmů. Do Freiburgu jsme přijeli kolem sedmé hodiny večer a před Paula-Fürst Gymnáziem už na nás čekali výměnné partneři a jejich rodiče. Seznámili jsme se s hostujícími rodinami a večer strávili u nich doma.

Beseda s europoslancem Jiřím Pospíšilem

31.10.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Karel

Beseda s europoslancem Jiřím Pospíšilem

Svoboda a přímá demokracie, politická strana, v jejímž programu se tyčí referendum o vystoupení z Evropské unie, dosáhla v letošních parlamentních volbách na desetiprocentní hranici. Proevropské strany tak nechala daleko za sebou. Na GTM jsme proto neváhali a uspořádali pro naše studenty pouhých 10 dní po volbách besedu s europoslancem Jiřím Pospíšilem. Proč? Abychom zjistili, jak to s tou EU vlastně je.

Hodiny geografie na GTM trochu jinak

09.10.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Hodiny geografie na GTM trochu jinak

V hodinách geografie na obou stupních gymnázia se snažíme co nejvíce používat „myšlení v souvislostech“.

Matematické soutěže

26.09.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematické soutěže

Milí studenti, právě probíhá Matematická olympiáda, která se týká studentů od primy až do kvarty. Informace a zadání máte na nástěnkách. Vše je také dostupné na internetových stránkách www.matematickaolympiada.cz.

AntiFetFest

15.06.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

AntiFetFest

Antifetfest je studentský filmový festival. Studenti sami točí filmy s protidrogovou tematikou. Vše pod záštitou MHMP. Letos jsme dali dohromady dva týmy, mladší, kde základ tvořila tercie a starší ze septimy.

Jugend debattiert international 2017

09.06.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Theresa Stryncl

Jugend debattiert international 2017

Dne 7. 6. proběhlo v Goethe Institutu semifinále v soutěži Jugend debattiert international a následovně 8. 6. finále v Národním muzeu hudby na Praze 1. Naší reprezentantkou pro tento rok byla studentka sexty Andrea Meyerová.

CSP finišuje

06.06.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

CSP finišuje

Program našeho školního předmětu CSP, kdy jsme se celý rok díky odvážným rodičům seznamovali s realitou pracovního trhu, finišuje.