Lidi to tak nenechaj

05.02.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Lidi to tak nenechaj

Je zajímavý workshop, který reflektuje začátek komunistických procesů po únorovém převratu.

Pythagoriáda 2017

02.02.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Pythagoriáda 2017

Na začátku února se uskutečnilo na naší škole školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Žáci řešili celkem 15 úloh po dobu 60 minut. Úspěšným řešitelem je žák s 10 a více body.

Třídnická hodina jinak

02.02.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Třídnická hodina jinak

Aneb team building pro kvintu v lezeckém centru Mamut. Chtěli jsme druhé pololetí zahájit stylově, proto jsme s před prázdninami dopřáli dvě hodiny v lezeckém v Holešovicích, kde jsme pod dohledem zkušených instruktorů zdolávali tamější stěny.

Design v naší škole

01.02.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Design v naší škole

Dnešní návštěva v hodině CSP v kvartě byla z kategorie uměleckých. Paní Anna Kozová, designérka, výtvarnice a návrhářka si udělala čas, aby naše studenty seznámila s atraktivní profesí designér.

OKTÁVA A POEZIE

27.01.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tomáš Tlapa

OKTÁVA A POEZIE

Recenze na Sborník poezie Oktáva 2016/17

Jaderná setkání třetího druhu :-)

26.01.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Jaderná setkání třetího druhu :-)

…aneb setkání, na která se nezapomíná. Včerejší večer s paní inženýrkou Danou Drábovou k nim bezesporu patří. Obohatila naše historická setkávání o nový úhel pohledu, přinesla výbušnější téma i motivy. A bylo docela plno, protože setkání s tak vzácným hostem si mnozí nechtěli nechat ujít. A ti, kdo si stále myslí, že s historií to nemá nic společného, jsou pořád na omylu.

Geodet ve škole

18.01.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Geodet ve škole

Ve středu pokračoval náš seriál aktivního setkávání s novou zajímavou profesí. Tentokrát se dětem představil geodet v osobě charismatického pana Floriánka, který ve své přednášce dokonale propojil teorii s praxí.

Projektová výuka v hodinách zeměpisu v kvintě

16.01.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Projektová výuka v hodinách zeměpisu v kvintě

Ve středu 11. 1. a ve čtvrtek 12. 1. dostali studenti kvinty zapeklitý úkol. Několik měsíců měli ve třídě připraveny kvádry z polystyrenu a čekali, kdy přijde ta pravá chvíle a použijeme na „něco“. Tato chvíle nastala.

Novoroční koledování

10.01.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Novoroční koledování

Kostel svatého Martina ve zdi je magické místo s kouzelnou atmosférou. Když se tento genius locci promísí s krásnou hudbou, zdejší prostředí vám nabídne nádherný kulturní zážitek. Ti, co v pondělí navštívili koncert naší gymnaziální hudební skupiny, která hraje pod vedením paní Jitky Rutrlové, jistě mohou potvrdit.

Výuka finanční gramotnosti v sekundě

09.12.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Výuka finanční gramotnosti v sekundě

V rámci výuky finanční gramotnosti se dnes a včera v sekundě sešli ministři a jejich náměstci. Debatovali nad tím, kolik by mělo každé ministerstvo dostat a na co konkrétně.