Michal Slabý

02.12.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Michal Slabý

Je studentem naší sekundy. Výborným studentem. A krom studia má ještě plno dalších zájmů. Jedním z nich je i hudba.

Über Grenzen Freundschaft schließen!

01.12.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Über Grenzen Freundschaft schließen!

Anfang Oktober begann unsere Reise nach Prag. Trotz vielen müden Gesich-tern, hatten wir eine lustige Fahrt und einen freudigen Empfang. Nach ersten Ein-drücken und leckerem Essen in den Familien, gingen alle voller Vorfreude auf den nächsten Tag ins Bett.

Sociální klima pedagogického sboru školy

01.12.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Sociální klima  pedagogického sboru školy

Ve vzdělávání je důležité skoro všechno – vzdělávací program, metody, formy, vybavení, kvalifikace, učebnice, rozvrh hodin atd. atd. Mnoho těchto oblastí lze relativně snadno popsat nebo změřit. Jednou z nesmírně důležitých kvalit vzdělávacího procesu je klima, které je jednat těžko popsatelné a pak také těžko měřitelné.

Dějepisná olympiáda

30.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepisná olympiáda

Dějepisná olympiáda se letos nese v duchu Marie Terezie a její doby. Během listopadu proběhlo její školní kolo, kterého se aktivně zúčastnili studenti kvarty a tercie.

Kultura bez hranic

30.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Kultura bez hranic

V plném proudu. Projektový týden se přehoupl za polovinu a všichni se již chystáme na sobotní den otevřených dveří, kde budeme moc svoje projekty představit nejširší veřejnosti. Zatím si všichni užíváme nových poznatků, dojmů a zážitků.

Překladatelka

16.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Překladatelka

Dnes jsme se opět seznámili s novou profesí. Nyní šlo o profesi překladatele, které by se jistě řada našich studentů mohla věnovat. Jazykové schopnosti zcela určitě mají.

Daňový poradce

09.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Daňový poradce

Aneb další statečná maminka na scéně. Moc děkuji všem rodičům a nesmírně si vážím toho řetězce, který k nám přivádí další profese. Náš projekt Seznamte se s profesí tak nabírá na dynamice a děti mají vskutku neopakovatelnou příležitost potkat se s lidmi z praxe, kteří jim bravurně dovykládají detaily ze své profese.

Pražský globus

08.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Pražský globus

V týdnu od 31.10 do 8.11 proběhl u nás ve škole první ročník geografické soutěže Pražský glóbus, pořádaný Domem dětí a mládeže hlavního města Prahy. Zúčastnili jsme se všech kategorií, z nichž postoupil do dalšího celopražského kola vždy vítěz dané skupiny.

Stateční rodiče

03.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Stateční rodiče

Není jednoduché postavit se před třídu dětí a něco jim vykládat. A pokud je máte ještě doopravdy zaujmout, jde o úkol dvojnásob obtížný. Proto si nesmírně považuji odvahy rodičů, kteří v rámci projektu Seznámení s profesí, který probíhá jako součást předmětu Člověk a svět práce (CSP), přijdou do třídy a dětem o své práci vyprávějí.

Izolovat, ale zachovat

02.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Izolovat, ale zachovat

První listopadový večer studenti literárního semináře (septima a oktáva) zhlédli divadelní představení Izolovat, ale zachovat v Divadle v Celetné.