Matematická olympiáda

11.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda

V úterý 4.4. proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

Hovory o historii tentokrát připomněly Boženu Němcovou

06.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Hovory o historii tentokrát připomněly Boženu Němcovou

Ani jsme si to nestačili pořádně uvědomit a březen, měsíc knihy, zmizel v propadlišti dějin. Na knihy jsme ale v březnu nezapomněli a v knižním duchu byly i naše Hovory o historii. Týkaly se Boženy Němcové.

Minikurz správného sezení

03.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Minikurz správného sezení

Naše děti bohužel tráví většinu svého času sezením: ať už na školních židlích, doma u počítačů, v kině, při jídle.

Hodina OSZ v kvintě naruby

31.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Hodina OSZ v kvintě naruby

Dnešní hodina OSZ v kvintě byla opravdu interaktivní a prakticky zaměřená. Výuky se ujala Nela ze septimy, ale hlavní slovo měl její synovec Sebastian (2,5 roku).

Beseda s europoslancem doc. Pavlem Svobodou

17.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Beseda s europoslancem doc. Pavlem Svobodou

V rámci předmětu OSZ probíráme v sextě historii a fungování Evropské unie. Její současná podoba dle názoru mnohých vyžaduje reformu.

Literární exkurze do Drážďan

16.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jakub Dolejš

Literární exkurze do Drážďan

V úterý 14. 3. se za doprovodu pana profesora Špačka vydali studenti ze septimy na dva dny do Drážďan za literaturou.

Regionální kolo JDI 2017

13.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jakub Rutrle

Regionální kolo JDI 2017

„Mají být učebnice a učební materiály od 5. třídy na českých školách pouze v digitální formě?“ Tato otázka provázela letošní regionální kolo JDI, které se konalo v pátek 10.3. 2017.

Ekonomický seminář – exkurze v Paralelní Polis

09.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Ekonomický seminář – exkurze v Paralelní Polis

Se studenty volitelného ekonomického semináře (oktáva) jsme řešili téma „jak se zabezpečit na důchod“. I když jsme spočítali, že podle platných předpisů půjdou studenti do důchodu až za 50 let :-), přemýšleli jsme už teď, jak nejlépe investovat a zajistit si dost financí do důchodu.

Beseda s Filipem Horkým

08.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Karel

Beseda s Filipem Horkým

Tvořit si názory na svět kolem nás je lidskou přirozeností. Aby ale naše názory snášely nejpřísnější měřítka, musíme si poradit s informacemi, které jsou nám, většinou prostřednictvím médií, podávány. I z tohoto důvodu nás v pondělí odpoledne navštívil moderátor pořadu DVTV, budoucnost české žurnalistiky a spolehlivý zdroj informací pro více než 50 000 lidí na Twitteru, pan Filip Horký.

Seminář Jiřiny Prekopové

07.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Seminář Jiřiny Prekopové

Jiřina Prekopová: „Pravidla nejsou ničím jiným než smlouvami, které vymezují svobodu a hranice jednání, aniž by byla dána všanc láska.“ „Každé dítě zmlkne, když nikdo nereaguje na jeho volání o pomoc.“ „Člověk se stává lidským jen pomocí člověka, ne pomocí internetu nebo bankovního konta.“