Masopust 2015

17.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Masopust 2015

Dnes vyvrcholil náš únorový masopustní projekt opravdivým nefalšovaným karnevalovým veselím. Školu jsme již od minulého týdne měli vyzdobenou krásnými plakáty, které děti vytvořily v rámci projektu. Svou výtvarnou tvorbou mnozí naši studenti dokázali, že v nich dřímá opravdový umělecký talent.

Vzpomínka na holocaust

02.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Karolína Bendová

Vzpomínka na holocaust

Ve středu dne 28. 1. 2015 v rámci dne otevřených dveří našeho gymnázia navštívili žáci kvarty, kvinty a sexty v doprovodu paní ředitelky Svobodové autorské čtení paní Margot Friendländer, která přežila holocaust.

Červený den

23.01.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Červený den

Dnes jsme se začervenali od hlavy až k patě, někteří byli červení i za ušima. Všední a ponurý den, kdy za okny padá déšť, jsme si obarvili dočervena a užili jsme si při tom spoustu legrace.

Nové kuchyňky

21.01.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nové kuchyňky

Neuvěřitelné se stalo skutečností, v našich prostorách školy jsou tři vybavené kuchyňské kouty, které budou sloužit našim vyučujícím a studentům, aby si zpříjemnili studijní chvíle. K dispozici je velká lednice s mrazákem, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice a samozřejmostí je nádobí. Pokud se budeme držet hesla: Nenič mě, sloužím všem!, budeme mít ve škole zázemí, které nám může každý závidět.

DSD II úspěšně za námi

09.01.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

DSD II úspěšně za námi

Srdečně gratulujeme všem žákům oktávy k úspěšnému složení ústní část zkoušky DSD II!! 8. a 9. ledna 2015 skládali žáci oktávy ústní část zkoušky DSD II. V rámci svých připravených prezentací všichni žáci prokázali, že jsou schopni vypořádat se s ne vždy jednoduchými tématy z nejrůznějších oblastí, a také že dokáží reagovat na zvídavé otázky zkoušejících.

Vánoční zpívání

15.12.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Vánoční zpívání

V pondělí 15.12. se Střížkovem rozezněly koledy. Pod taktovkou paní Rutrlové zahrál školní orchestr, studenti i pedagogický sbor zpívali, a všichni se tak naladili na vánoční notu. Ozdobená terasa se stala provizorním pódiem, místo pod ní hledištěm.

Vánoční Drážďany

07.12.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Vánoční Drážďany

V sobotu 6. 12. 2014 již potřetí organizovala škola pro starší studenty zájezd do vánočních Drážďan. Vánoční trhy v Drážďanech mají dlouholetou tradici. V sobotu se konala proslulá štolová slavnost, při které byla speciálně vyrobená obří štola dopravena na voze taženém čtyřmi koňmi až na vánoční trhy Striezelmarkt, kde byla slavnostně rozkrojena.

Školou chodil Mikuláš

05.12.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Školou chodil Mikuláš

Jako každý rok i letos školou chodil Mikuláš a měl s sebou spoustu andělů a čertů. Hodné děti odměnil, zlobidla odnesl do Pekla.