Zeměpisný pořad o Indii

16.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Zeměpisný pořad o Indii

Ve čtvrtek 16. 4. 2015 se primy, kvinta a studenti zeměpisného semináře ze septimy zúčastnily v KD Ládví zeměpisného pořadu o Indii od společnosti Svět kolem nás.

Historické úspěchy

10.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Historické úspěchy

Soutěže s historickou tematikou mají na naší škole dlouholetou tradici a budeme doufat, že i příští rok se najdou studenti, kteří budou naši školu úspěšně reprezentovat tak jako letos.

Jen růžová to může být

09.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Jen růžová to může být

Pokud dnes někomu spadly růžové brýle, vůbec to nevadilo, protože škola zůstala i tak růžová. Tradice barevných dnů stále pokračuje a třídy dokonce vymýšlí strategie, jak vyhrát sladkou odměnu.

Čokogames

07.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jan Komínek

Čokogames

Čokogames byla soutěž, která se hrála v areálu školy dne 7.4. jako připomínka Velikonoc. Tuto soutěž uspořádali zástupci tříd ve školním parlamentu.

Den naruby

01.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Den naruby

Když zkřížíte Apríl a Den učitelů, vyjde vám Den naruby. Vládu nad školou na několik hodin převzala septima. Nevěděli jsme, zda se máme těšit nebo bát. Z učitelů se stali studenti a ze studentů septimy učitelé.

Také DSD I úspěšně za námi

31.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

Také DSD I úspěšně za námi

Poslední dva březnové dny roku 2015 měla kvarta vyhrazeny pro skládání ústní části zkoušky DSD I, která je pro většinu žáků první velkou zkouškou, a zároveň prvním velkým testem jejich jazykových schopností a dovedností v německém jazyce.

Pásmo Jiřího Wolkera

28.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Pásmo Jiřího Wolkera

Ve středu 1.dubna k nám zavítají DIVOŠI z Divadelních ochotníků chaberských. K výročí 115let od narození českého básníka Jiřího Wolkera, člena literární skupiny Devětsil, představí pásmo z jeho jedinečné tvorby.

Na pivo s Karlem Velikým

27.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Na pivo s Karlem Velikým

Je název dějepisné soutěže pro středoškolské studenty, kteří mají netradiční formou přiblížit odborné porotě život v minulosti. Jde o prestižní pražskou soutěž, kterou pořádá Karlínské gymnázium pod záštitou Magistrátu, Ústavu pro studium totalitních režimů i Vojenského historického ústavu. Letošního ročníku se zúčastnila děvčata z kvinty, Karolína Bendová, Anna Bulaková a Giorgia Solazzo, které si připravily film na téma Inkvizice v průběhu staletí. A připravily si ho tak kvalitně, že v silné konkurenci získaly druhé místo. Blahopřejeme.

Hovory o historii na GTM II

25.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Hovory o historii na GTM II

Události v Babicích jsou nám zase jasnější. Pravidelné Hovory o historii nám otevřely nové obzory. Žádný zemanovský Vrah se skrývá v polích, drama úplně jiného charakteru. Přednášející pan Kolouch nás vtáhl do děje přímo detektivního, v podstatě dodnes zahaleného určitým tajemstvím a záhadami.

Hory 2015

24.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Hory 2015

V Praze už je úplné jaro, ale sportu chtiví studenti GTM si užívají na horách. Sněhu spousta, sjezdovky poloprázdné, jen jim budeme muset poslat trochu sluníčka.