Praktikum v Hamburku 11. 4. – 25. 4. 2015 aneb sexta šla do práce

26.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Praktikum v Hamburku 11. 4. – 25. 4. 2015 aneb sexta šla do práce

Dva týdny utekly jako voda v Labi protékajícím Hamburkem. Měsíce předem jsme se my, 15 žákyní a žáků ze sexty, těšili na dva dubnové týdny výměnného pobytu spojeného s praxí. Přestože jsme k naší nesmírné radosti nechodili do školy, neznamená to, že jsme se ničemu novému nenaučili a jen si užívali. Praktikum nám během deseti pracovních dní umožnilo nakouknout mnohem dále, než nám kdy školní lavice dovolí.

Noc filmožroutů

25.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Noc filmožroutů

Po krásně strávené filipojakubské noci následovala již tradiční Noc filmožroutů. Orientovat se v záplavě filmové produkce není snadné, sladit výběr s momentální náladou a věkovou rozdílností je náročné.

Čarodějnice 2015

24.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Čarodějnice 2015

Letošní pálení čarodějnic provázelo krásné počasí, a tak děti a jejich rodiče mohli prožít příjemné odpoledne a podvečer při čarodějnických soutěžích. Samozřejmostí byla bohatá tombola a soutěž o nejhezčí masku.

Přeshraniční prevence

21.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Přeshraniční prevence

Ve dnech 13. a 14. dubna proběhl u nás „veletrh“ protidrogových aktivit v rámci našeho dlouhodobého projektu Přeshraniční protidrogové prevence, na kterém naše gymnázium spolupracuje s gymnáziem Marienberg STŠ Most.

Obě zástupkyně GTM v semifinále Jugend debattiert international

17.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Dita Šlosarová

Obě zástupkyně GTM v semifinále Jugend debattiert international

V pátek 17. dubna v prostorech Goethe-Institutu v Praze pokračoval dalším kolem již 11. ročník debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international. Do této celostátní kvalifikace z předchozího kola postoupily dvě studentky GTM – Dominika Špaňhelová a Gabriela Klemová.

Zeměpisný pořad o Indii

16.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Zeměpisný pořad o Indii

Ve čtvrtek 16. 4. 2015 se primy, kvinta a studenti zeměpisného semináře ze septimy zúčastnily v KD Ládví zeměpisného pořadu o Indii od společnosti Svět kolem nás.

Historické úspěchy

10.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Historické úspěchy

Soutěže s historickou tematikou mají na naší škole dlouholetou tradici a budeme doufat, že i příští rok se najdou studenti, kteří budou naši školu úspěšně reprezentovat tak jako letos.

Jen růžová to může být

09.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Jen růžová to může být

Pokud dnes někomu spadly růžové brýle, vůbec to nevadilo, protože škola zůstala i tak růžová. Tradice barevných dnů stále pokračuje a třídy dokonce vymýšlí strategie, jak vyhrát sladkou odměnu.

Čokogames

07.04.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jan Komínek

Čokogames

Čokogames byla soutěž, která se hrála v areálu školy dne 7.4. jako připomínka Velikonoc. Tuto soutěž uspořádali zástupci tříd ve školním parlamentu.