Úspěšný vstup do JDI 2015

16.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

Úspěšný vstup do JDI 2015

V pondělí 16. března začala nejen pro naše žáky nová sezóna debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international (JDI), a pro naše dvě studentky to byl začátek více než povedený.

Hodina OSZ v kvintě

13.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Nela Čížková

Hodina OSZ v kvintě

Na pověrčivě nešťastný pátek 13. 3. měla kvinta tradičně podle rozvrhu druhou hodinu OSZ. Méně tradiční byl však její průběh, neboť byl přítomen neobvyklý host. Jako "živá učební pomůcka" se přišel představit pětiměsíční kojenec Sebastian a ukázal, jak se vyvíjí, žije, co umí a neumí, jeho ultrazvukové fotografie, momentální pokroky atd. Protože ono učit se z obrázků zkrátka to pravé ořechové....

Odpoledne s absolventy GTM

13.03.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Odpoledne s absolventy GTM

Ruku na srdce, kdo z nás studentů má jasnou představu o své budoucnosti? Při otázkách týkajících se ohledně výběru vysoké školy nejistě krčíme rameny a většina z nás hlásá: „Hlavně nic s chemií, biologií nebo matikou“. Nejen maturanti prosí o radu, u koho se dá, a tak iniciovali učitelé vyšších ročníků setkání, které zatím nemá v historii našeho gymnázia obdoby.

Žlutý den

27.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Žlutý den

Některé třídy sladily oblečení s barvou stěn, některým třídám prý žlutá vůbec nesluší. Po chodbách budovy A se dnes hemžila žlutá kuřátka. Barevné dny si prostě užíváme.

Burza na GTM

26.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Burza na GTM

Dnes si studenti GTM vyzkoušeli profesi prodavačů. Na GTM se konala burza. V nabídce se našlo ledacos: knihy, originální CD a DVD, šperky, hodinky, oblečení, hlavolamy, hračky, kosmetika, ale i německé slovníky. Výběr byl opravdu veliký. Každá třída mohla mít svůj prodejní pult a výdělek šel do třídních fondů. Pro velký úspěch burzu zopakujeme na podzim, můžete se těšit.

Maturitní ples 21.2.2015

21.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Šimon Jůza

Maturitní ples 21.2.2015

Akce pro mě začala tím, že mě rodiče dovezli k hotelu Belveder, kde se náš ples konal. Viděl jsem, jak přicházejí lidé, které skoro nepoznávám. Kouknul jsem jim do tváře a vidím své spolužáky. V šatech a oblecích jsem některé ani nepoznal, protože vypadali úplně jinak, než je znám ze školy.

Masopust 2015

17.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Masopust 2015

Dnes vyvrcholil náš únorový masopustní projekt opravdivým nefalšovaným karnevalovým veselím. Školu jsme již od minulého týdne měli vyzdobenou krásnými plakáty, které děti vytvořily v rámci projektu. Svou výtvarnou tvorbou mnozí naši studenti dokázali, že v nich dřímá opravdový umělecký talent.

Vzpomínka na holocaust

02.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Karolína Bendová

Vzpomínka na holocaust

Ve středu dne 28. 1. 2015 v rámci dne otevřených dveří našeho gymnázia navštívili žáci kvarty, kvinty a sexty v doprovodu paní ředitelky Svobodové autorské čtení paní Margot Friendländer, která přežila holocaust.

Červený den

23.01.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Červený den

Dnes jsme se začervenali od hlavy až k patě, někteří byli červení i za ušima. Všední a ponurý den, kdy za okny padá déšť, jsme si obarvili dočervena a užili jsme si při tom spoustu legrace.