Burza na GTM

26.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Burza na GTM

Dnes si studenti GTM vyzkoušeli profesi prodavačů. Na GTM se konala burza. V nabídce se našlo ledacos: knihy, originální CD a DVD, šperky, hodinky, oblečení, hlavolamy, hračky, kosmetika, ale i německé slovníky. Výběr byl opravdu veliký. Každá třída mohla mít svůj prodejní pult a výdělek šel do třídních fondů. Pro velký úspěch burzu zopakujeme na podzim, můžete se těšit.

Maturitní ples 21.2.2015

21.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Šimon Jůza

Maturitní ples 21.2.2015

Akce pro mě začala tím, že mě rodiče dovezli k hotelu Belveder, kde se náš ples konal. Viděl jsem, jak přicházejí lidé, které skoro nepoznávám. Kouknul jsem jim do tváře a vidím své spolužáky. V šatech a oblecích jsem některé ani nepoznal, protože vypadali úplně jinak, než je znám ze školy.

Masopust 2015

17.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Masopust 2015

Dnes vyvrcholil náš únorový masopustní projekt opravdivým nefalšovaným karnevalovým veselím. Školu jsme již od minulého týdne měli vyzdobenou krásnými plakáty, které děti vytvořily v rámci projektu. Svou výtvarnou tvorbou mnozí naši studenti dokázali, že v nich dřímá opravdový umělecký talent.

Vzpomínka na holocaust

02.02.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Karolína Bendová

Vzpomínka na holocaust

Ve středu dne 28. 1. 2015 v rámci dne otevřených dveří našeho gymnázia navštívili žáci kvarty, kvinty a sexty v doprovodu paní ředitelky Svobodové autorské čtení paní Margot Friendländer, která přežila holocaust.

Červený den

23.01.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Červený den

Dnes jsme se začervenali od hlavy až k patě, někteří byli červení i za ušima. Všední a ponurý den, kdy za okny padá déšť, jsme si obarvili dočervena a užili jsme si při tom spoustu legrace.

Nové kuchyňky

21.01.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nové kuchyňky

Neuvěřitelné se stalo skutečností, v našich prostorách školy jsou tři vybavené kuchyňské kouty, které budou sloužit našim vyučujícím a studentům, aby si zpříjemnili studijní chvíle. K dispozici je velká lednice s mrazákem, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice a samozřejmostí je nádobí. Pokud se budeme držet hesla: Nenič mě, sloužím všem!, budeme mít ve škole zázemí, které nám může každý závidět.

DSD II úspěšně za námi

09.01.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

DSD II úspěšně za námi

Srdečně gratulujeme všem žákům oktávy k úspěšnému složení ústní část zkoušky DSD II!! 8. a 9. ledna 2015 skládali žáci oktávy ústní část zkoušky DSD II. V rámci svých připravených prezentací všichni žáci prokázali, že jsou schopni vypořádat se s ne vždy jednoduchými tématy z nejrůznějších oblastí, a také že dokáží reagovat na zvídavé otázky zkoušejících.

Vánoční zpívání

15.12.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Vánoční zpívání

V pondělí 15.12. se Střížkovem rozezněly koledy. Pod taktovkou paní Rutrlové zahrál školní orchestr, studenti i pedagogický sbor zpívali, a všichni se tak naladili na vánoční notu. Ozdobená terasa se stala provizorním pódiem, místo pod ní hledištěm.