Obvodní kolo Pythagoriády

24.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Obvodní kolo Pythagoriády

16. května se konalo obvodní kolo Pythagoriády. Skvělého výsledku dosáhli dva naši studenti z primy Oliver Novotný a Kristián Hloušek. Z možných 15ti bodů získali v časovém limitu 60 minut 10 bodů a tím získali 6. místo. Gratulujeme!

Literární workshop v PLD

15.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Linda Soukupová

Literární workshop v PLD

Významnou část středečního dopoledne 10. 5. strávila septima a němečtí studenti v Pražském literárním domě, kde pro nás byl připraven zajímavý workshop, jehož tématem byli němečtí spisovatelé žijící na přelomu 19. a 20. století v Praze.

Beseda o religiích, sektách a kultech

15.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Anna Velát

Beseda o religiích, sektách a kultech

Dne 10.května nás navštívil pan docent Zdeněk Vojtíšek zabývající se religionistikou, náboženskými hnutí a sektami. Je zároveň vedoucím Katedry religionistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy a docentem na katedře religionistiky Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Po stopách Franze Kafky a pražské německé literatury

10.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Karolína Bendová

Po stopách Franze Kafky a pražské německé literatury

3. a 4. května 2017 pokračoval společný literární projekt naší septimy a žáků drážďanského Gymnázia B. Brechta. Tématem této pražské části byla pražská německá literatura, zejména pak osobnost Franze Kafky.

Další statečné maminky

03.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Další statečné maminky

S trochou nadsázky zde hovořím jen o statečnosti – možná se skrytým podtextem získat ve finále sedm statečných :-), ale podstata je o také v ochotě, toleranci a časové investici. Tudíž jde o celý balíček souvislostí, které nakonec vedou k tomu, že onen rodič je ochoten vystoupit před dětmi a seznámit je s realitou své vlastní profese.

Beseda s Dominikem Ferim

02.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Karel

Beseda s Dominikem Ferim

"Vše souvisí se vším," mohli si myslet studenti kvinty, sexty a oktávy, když po dvou hodinách opouštěli prostory mediálního centra. Příčinou byla velmi zajímavá a zábavná beseda s Dominikem Ferim, která se uskutečnila 25.4. od 10:00 v prostorách našeho gymnázia.

Paměť národa

29.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Paměť národa

Paměť je třeba trénovat, jinak nastane fáze zapomínání, mnohdy intenzivnímu. A je jedno, zda jde o paměť osobní či o paměť národa. Obě paměti potřebují impulsy, sdílení, oživování. Paměť národa velmi aktivně oživuje Post Bellum.

Ekonomická olympiáda

24.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Ekonomická olympiáda

Studenti předmětu ekonomie v němčině se v březnu zúčastnili ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou.

Na pivo s Karlem Velikým

14.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Na pivo s Karlem Velikým

Dne 7. 4. 2017 se skupina deseti studentů z Kvarty zúčastnila soutěže Na pivo s Karlem Velikým aneb Všední život v dobách minulých, kde úspěšně předvedla své nacvičené komediální divadlo o císaři Nerovi.