Kuře na GTM

09.04.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Kuře na GTM

Charita má na našem gymnáziu dlouhou tradici. Proto jsme neváhali, když nás oslovila organizace Pomozme dětem, a do další charitativní akce jsme se zapojili.

Hovory o historii s Jaroslavem Šebkem

02.04.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jan Komínek

Hovory o historii s Jaroslavem Šebkem

Dne 28.3.2018 nás v rámci Hovorů o historii navštívil Doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D., který nám přednášel o událostech vedoucích k “Vítěznému únoru”. Pan docent Šebek se specializuje zejména na dějiny 20. století, dějiny Československých politických stran a církevní dějiny. Dále se zabývá vztahy mezi Čechy a Němci.

Beseda s Andorem Šándorem

02.04.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Šimon Jůza

Beseda s Andorem Šándorem

Místo odpoledního vyučování nám v pondělí 26.3.2018 byla nabídnuta velmi zajímavá beseda s bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management Gen. Ing. Andorem Šándorem.

Výměnný pobyt Freiburg

26.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Barbora Kapustova

Výměnný pobyt Freiburg

V neděli 18. 03. večer přijeli naši výměnní studenti z Freiburgu na Hlavní nádraží, kde jsme je přivítali a odvezli domu. I když jich přijelo jen šest a ne všichni účastníci měli výměnného kamaráda, v pondělí jsme se všichni sešli v galerii Langhans, kde jsme měli s panem Florianem program na seznámení.

Výměnný pobyt Neumarkt

20.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michal Slabý

Výměnný pobyt Neumarkt

Z německého městečka Neumarkt, ležícího nedaleko Norimberka, k nám přijeli kamarádi z WGG. V neděli dorazili na Hlavní nádraží, odkud jsme je dovezli k nám domů.

Domácí vs. lékařské porody

15.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Karolína Matoušková

Domácí vs. lékařské porody

V pondělí 12.3.2018 jsme se v rámci vývojové psychologie v předmětu OSZ, za přispění paní učitelky Mgr. Michaely Šédové, zúčastnili přednášky na téma „Domácí vs. lékařské porody“, kterou si pro nás připravil MUDr. Jaromír Matoušek.

Beseda se Zdeňkem Velíškem

08.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Anna Velát

Beseda se Zdeňkem Velíškem

Jak probíhá integrace a imigrace uprchlíků v Evropě a kde hledat řešení či odpovědi k této záležitosti? Co všechno se může udát během cest do zahraničí reportéra, překladatele a spisovatele v jedné osobě? To jsme se, během středečního odpoledne, společně se studenty GTM dozvěděli v přednášce pana Velíška.

Dějepisná olympiáda v „osmičkovém roce.“

23.01.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepisná olympiáda v „osmičkovém roce.“

Letos snad ani nemohlo být jiné téma. Dějepisná olympiáda se věnuje stoletému výročí vzniku první republiky. Po celkem klidném školním kole, kterého se účastnili, jak dobrovolníci, tak i někteří obětní beránci, kteří neochotně podlehli mému vytrvalému nátlaku (podle toho pak také dopadly jejich výsledky:-)), došlo k přípravě na kolo obvodní.

CSP v kvartě B

23.01.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

CSP v kvartě B

Besedy s ochotnými rodiči v rámci předmětu Člověk a svět práce úspěšně pokračují. Tentokrát v kvartě B, kde jsme v poslední době měli několik skvělých rodičů, kteří nám věnovali svůj čas a přiblížili dětem, v čem spočívá podstata jejich práce.

Novoroční divadelní bilancování

11.01.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Novoroční divadelní bilancování

Na sklonku každého kalendářního roku většina z nás bilancuje. Dáváme si předsevzetí, v čem se vylepšíme, jaké mezery v našich nedostatcích vyplníme a jakých zlozvyků se zbavíme.