Světový den vody na GTM

13.03.2019 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Světový den vody na GTM

Studenti na našem gymnáziu oslavili Světový den vody o týden dříve. Oficiální termín Světového dne vody je stanoven na 22. 3. I přesto, že jsme slavili týden dopředu, vodě to nikterak neuškodilo.

SWAP na GTM

18.01.2019 | Kategorie: Škola   |   Autor: Svitlana Rishko

SWAP na GTM

Ve čtvrtek 10. ledna 2018 se konal na Gymnáziu Thomase Manna první Swap - výměnný bazar oblečení a knih.

Jak PRIMA podpořila PARA PLAVCE

23.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Jak PRIMA podpořila PARA PLAVCE

Každá třída obdržela na konci měsíce října informaci na studentském fóru, že existuje projekt na podporu Para plavců. Všichni jsme si vyslechli příběh, jak se tedy stalo, že je možné, že stát takovéto iniciativy nepodporuje? Proč MŠMT v tomto ohledu nic nekoná? A mohla by nás napadnout spousta dalších otázek.

Den v Evropském parlamentu

22.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Den v Evropském parlamentu

V úterý 21.listopadu jsme měli možnost strávit jeden den v Evropském parlamentu. Stalo se tak na pozvání europoslance Jaromíra Štětiny, který byl na našem gymnáziu v pátek 16.listopadu, aby se studenty hovořil o válce v Čečensku, kde byl jako válečný novinář, o současné hybridní válce, o vztazích Ruska a Ukrajiny.

Workshop - cirkulární ekonomika

21.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Workshop - cirkulární ekonomika

Ve středu 21. listopadu se uskutečnil workshop s Lucií Poubovou na téma cirkulární ekonomika. Workshopu se zúčastnili studenti ekonomického semináře a část studentů z kvinty A a B. Workshop byl plný moderních pojmů jako upcyklace, fashion revolution, thrift store, swap a podobně.

Diskuzní setkání s Jaromírem Štětinou

16.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Diskuzní setkání s Jaromírem Štětinou

Záběry otevírající oči, záběry, které natočil sám pan Štětina o masakru v Čečensku. Separatismus, válka nebo role EU z hlediska bezpečnosti i pro naši republiku. To byla témata diskusního setkání s již třetím europoslancem na našem gymnáziu.

Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

11.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

Dne 7. 11. 2018 proběhla na GTM v rámci dějepisu a jeho hlubšího poznání historická recese Říjnové revoluce, které se z vlastní iniciativy zhostili studenti sexty – Vojtěch Štěpánek, David Poborský, Marek Nerad a Kryštof Dvořák.

Para Plavání bez Bariér

07.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Para Plavání bez Bariér

Podpořme ojedinělý neziskový projekt, jehož součástí je jedna naše studentka, úspěšná plavkyně, účastnice paralympijských her a držitelka českých rekordů.