Bankéři do škol

28.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Bankéři do škol

V rámci projektu „Bankéři do škol“ zavítal na naše gymnázium ve čtvrtek 24. 9. pan Ewald Höbarth z rakouské banky Sparkasse.

Přespolní běh

24.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michal Spurný

Přespolní běh

Dne 24.9. 2015 se konal v Čimickém háji tradiční Přespolní běh. Mezi školami z Prahy 8 se tohoto závodu zúčastnili i žáci Gymnázia Thomase Manna.

Jak číst obrazy?

23.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Jak číst obrazy?

Číst obrazy a rozumět (trochu) umění, není úplně jednoduché. Naši studenti se tomu učí aktivně v rámci seminářů výtvarného oboru.

Zažít město jinak

21.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Zažít město jinak

Některé tradice je hezké dodržovat, proto se naše škola již tradičně zapojila do akce Zažít město jinak. Zkoušíme tak i jinými cestami propojit veřejnost se školním prostředím a docela se nám to daří. Centrum máme na naší základní škole, která je duší celé akce, ale i gymnázium se aktivně účastní.

Nekrolog

18.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nekrolog

Dne 24. 6. 2015 zemřela ve věku 62 let paní doktorka Eva Marešová, která stála u zrodu Základní školy německo-českého porozumění i Gymnázia Thomase Manna. Posledních patnáct let působila v čele obou škol.

Matematická olympiáda

16.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda

V tomto týdnu jsme na GTM odstartovali 65 ročník matematické olympiády. Od primy do kvarty bylo rozdáno domácí kolo, které vyplněné odevzdejte do daného termínu paní Vaculné.

Úspěšná plavkyně z tercie

16.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Úspěšná plavkyně z tercie

Anežka Floriánková z tercie je úspěšnou plavkyní. Jsme pyšni na její umístění. Gratulujeme jí a chceme se s vámi o její ocenění podělit. Anežka se integrovala do činnosti občanského sdružení Kontakt bez Bariér, který sdružuje osoby se zdravotním postižením a vede je k aktivnímu způsobu života. Anežka je v Kontakt bB od svých pěti let, ale teprve před pár lety se pro plavání a pro celou komunitu tohoto sdružení skutečně nadchla.

Stmelovací pobyt PRIMY

14.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Stmelovací pobyt PRIMY

Stmelování primy proběhlo ve dnech 31.8. - 4.9.2015 v ozdravovně Radostín. Kromě třídní učitelky jela i výchovná poradkyně. Hlavním cílem pobytu bylo vzájemné poznávání a stmelování třídního kolektivu.

Beseda se zakladatelem organizace Trash Hero

10.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Beseda se zakladatelem organizace Trash Hero

Ve čtvrtek 10.9. přišel na besedu se studenty sexty a septimy cestovatel a zakladatel dobrovolnické organizace Trash Hero (která čistí pláže od odpadků v Indonésii a Thajsku) Jan Bareš. Kromě zeměpisného povídání o jihovýchodní Asii se studenti hlavně dozvěděli jak se ve světě neztratit, jak cestovat s minimálním rozpočtem a i jak hledat smysl života a udělat pro planetu Zemi něco přínosného.

GTM svítí

04.09.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

GTM svítí

V týdnu od 7.9.do 11. 9. probíhá celostátní charitativní akce Světluška, jejíž výtěžek jde na pomoc nevidomým a slabozrakým. Naši studenti již dávno prokazují sociální cítění a podobných akcí se aktivně účastní. Proto i z našeho gymnázia hned v pondělí ráno vyletí skupiny „Světlušek,“ které se pokusí přesvědčit kolemjdoucí, aby pomohli drobným příspěvkem velké věci. Jak dopadli, se dozvíme v pátek, první dobrá zpráva je, že se aktivně účastní.