Adventní čas

26.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Adventní čas

Nostalgický adventní čas je za dveřmi, tudíž je správná doba připravit adventní věnce. Šikovná kvarta se toho chopila v rámci hodiny CSP a vytvořila nádherné kousky. Opět všichni ukázali, že jsou šikovní a pracovití, navíc ještě mají i estetické cítění. Advent tedy může klidně začít, věnce máme letos nádherné.

Další úspěch Anežky Floriánkové z tercie

25.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Další úspěch Anežky Floriánkové z tercie

V sobotu 21.11.2015 se konal již XXIV. ročník Strahov Cupu - nejstaršího plaveckého závodu vozíčkářů v ČR. Na závodech bylo možné splnit limity na Mistrovství Evropy ve Funchal a Paralympijské hry v Rio de Janeiro 2016. Anežce se tentokrát závody velmi vydařily, neboť v disciplíně na 100m znak se jí podařilo kvalifikační limit (MQS) na Rio 2016 splnit. Zároveň si časem 1:27,50 vylepšila o 3 sekundy osobní rekord. Vynikající osobní rekord zaplavala i na trati 200 m polohový závod v čase 3:17,10 a tím splnila další limit (MET).

Východní Afrika - kolébka lidstva

20.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Východní Afrika - kolébka lidstva

Dnes, v pátek 20.11.2015, absolvovali sekundy, tercie a kvarta zeměpisný pořad VÝCHODNÍ AFRIKA - KOLÉBKA LIDSTVA od společnosti Planeta země 3000 v kině Ládví.

Exkurze do aerodynamického tunelu

12.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Lucie Smolková

Exkurze do aerodynamického tunelu

Ve čtvrtek 12. Listopadu navštívila část žáků Sekundy B Výzkumný a zkušební letecký ústav, kde jsme si prohlédli dva nízkorychlostní aerodynamické tunely.

Exkurze: Jaderný reaktor

12.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Exkurze: Jaderný reaktor

Ve čtvrtek 12. 11. jsme měli možnost navštívit jaderný reaktor ČVUT. Oblékli jsme si zářivě žluté pláště a žasli nad technologiemi budoucnosti…

Lov v době Přemyslovců - Hovory o historii

22.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Lov v době Přemyslovců - Hovory o historii

Hovory o historii, které do prostor naší školy dokážou nalákat i takové osobnosti, jako je pan profesor Žemlička, který nám přednášel na téma Lov v době Přemyslovců, se kvůli podzimním prázdninám konaly o týden dříve, tedy 21. 10. 2015. Nesešli jsme se bohužel v multimediálním centru, ale v poněkud méně důstojných prostorách učebny, přesto si hosté přednášku pana profesora náležitě užili.

CSP - Člověk a svět práce na GTM

21.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

CSP - Člověk a svět práce na GTM

V rámci předmětu CSP se studenti kvarty seznamují i s praktickými činnostmi. Po hodině ručních prací, kdy všichni společně zkoušeli šít, přišla na řadu hodina vaření.

Nádraží Praha-Bubny

21.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Nádraží Praha-Bubny

Nádraží Praha Bubny bylo místem, odkud před 69 lety odjel první transport lidí do Terezína. Jako připomenutí této události vzniká ve zdejším nádraží památník, který bude celou tuto pohnutou dobu připomínat.

Škola v pruhovaném

16.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Škola v pruhovaném

Nikoliv v trestaneckém mundúru, ale ve veselých proužcích, které provázely náš letošní první barevný den. Studenti i učitelé si tedy zpestřili svoji garderobu barevnými pruhy, které rozzářily páteční pošmourno.

For Games

13.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jan Dolejš

For Games

V Praze se již po čtvrté konal veletrh videoher a interaktivní zábavy. Býval by to byl veletrh sotva postřehnutelný, ale jen tehdy, kdyby se ho nezúčastnila i naše škola.