Exkurze: Jaderný reaktor

12.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Exkurze: Jaderný reaktor

Ve čtvrtek 12. 11. jsme měli možnost navštívit jaderný reaktor ČVUT. Oblékli jsme si zářivě žluté pláště a žasli nad technologiemi budoucnosti…

Lov v době Přemyslovců - Hovory o historii

22.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Lov v době Přemyslovců - Hovory o historii

Hovory o historii, které do prostor naší školy dokážou nalákat i takové osobnosti, jako je pan profesor Žemlička, který nám přednášel na téma Lov v době Přemyslovců, se kvůli podzimním prázdninám konaly o týden dříve, tedy 21. 10. 2015. Nesešli jsme se bohužel v multimediálním centru, ale v poněkud méně důstojných prostorách učebny, přesto si hosté přednášku pana profesora náležitě užili.

CSP - Člověk a svět práce na GTM

21.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

CSP - Člověk a svět práce na GTM

V rámci předmětu CSP se studenti kvarty seznamují i s praktickými činnostmi. Po hodině ručních prací, kdy všichni společně zkoušeli šít, přišla na řadu hodina vaření.

Nádraží Praha-Bubny

21.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Nádraží Praha-Bubny

Nádraží Praha Bubny bylo místem, odkud před 69 lety odjel první transport lidí do Terezína. Jako připomenutí této události vzniká ve zdejším nádraží památník, který bude celou tuto pohnutou dobu připomínat.

Škola v pruhovaném

16.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Škola v pruhovaném

Nikoliv v trestaneckém mundúru, ale ve veselých proužcích, které provázely náš letošní první barevný den. Studenti i učitelé si tedy zpestřili svoji garderobu barevnými pruhy, které rozzářily páteční pošmourno.

For Games

13.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jan Dolejš

For Games

V Praze se již po čtvrté konal veletrh videoher a interaktivní zábavy. Býval by to byl veletrh sotva postřehnutelný, ale jen tehdy, kdyby se ho nezúčastnila i naše škola.

Anežka Floriánková v Sochi

12.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Anežka Floriánková v Sochi

Anežka se v termínu 26.9. - 3.10. 2015 zúčastnila IWAS World Games 2015 (Světové hry tělesně postižených), které jsou pořádané Mezinárodní federací vozíčkářů a amputářů. Na programu her, které se konaly v Soči (Krásné Poljaně) byly sporty: atletika, plavání, stolní tenis, lukostřelba, para-taekwndo a páka.

Archiv

08.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Archiv

V rámci Komenského hesla, že nejlepší metodou výuky je názornost, se kvinta v rámci dějepisu vypravila do archivu, aby poznala, co archivnictví obnáší v praxi.

Fyzikální laboratoř PASCO

07.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Fyzikální laboratoř PASCO

Žáci primy si dnes během výuky fyziky instalovali do svých telefonů a tabletů software Sparkvue. Jedná se o školní měřicí systém společnosti PASCO, která vyvíjí moderní vzdělávací pomůcky zaměřené na aktivní zapojení žáků při objevování zákonitostí přírody.

Studentem ve Finsku

06.10.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Studentem ve Finsku

Soudě podle oficiálních statistik, patří Češi k zápecníkům, kteří houfně necestují ani za prací ani za vzděláním, rádi sedí doma a bojí se všech změn. Skutečnost je samozřejmě poněkud odlišná, čímž mohu být statistici zaskočeni, což ale nemění nic na faktu, že minimálně za studiem se mladí lidé vydávají často a rádi. A mnohdy i velmi daleko.