Dějepis v kvartě

24.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepis v kvartě

Kostel Cyrila a Metoděje v Resslově ulici je důležitým místem pro naše dějiny. 18. června 1942 tady dopadli statečné parašutisty, kteří se zde po atentátu na Heydricha ukrývali.

Výtvarný obor v kvintě

16.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Výtvarný obor v kvintě

Seminář výtvarného umění, který tvoří studenti sexty a kvinty, se v úterý 16. 2. vydal do Musea Kampa, známějšího pod označením Sovovy mlýny, na výstavu věnovanou kontroverzní umělkyni dvacátého století Marii Čermínové, zvané Toyen. Na výstavu jsme se pečlivě připravovali a dorazili vybaveni informacemi jako o surrealismu, tak o autorce samotné. A nechyběly ani vědomosti o budově muzea a hlavně mecenášce umění Medě Mládkové. Výstava byla navíc „dárek“ paní Medě, která Toyen osobně znala, k jejím 96. narozeninám.

Zeměpisná olympiáda - obvodní kolo

16.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Zeměpisná olympiáda - obvodní kolo

V obvodním kole zeměpisné olympiády se naši soutěžící vypořádali nejen s kontinenty, ale i s matematickými výpočty.

Víkend ve škole

13.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Víkend ve škole

Naše, tradicí již ověřené, víkendy ve škole pokračovaly tentokrát s tercií. Sešli jsme se v sobotu s cílem vymalovat třídu, zažít arteterapii, užít si bezstarostných her a také si popovídat o našich problémech.

Sekunda B v Senátu

10.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Sekunda B v Senátu

Ve středu strávila sekunda B celý den mezi našimi zákonodárci. Díky laskavé nabídce a velkorysé pomoci paní ing. Andrey Jůzové děti zažily den plný poznání. Hlavním dopoledním bodem byla diskuse s předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR senátorem Janem Hajdou, která proběhla v Záháňském salonku Valdštejnského paláce.

Masopust 2016

09.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Masopust 2016

Po úspěšném masopustu v minulém školním roce si žáci i učitelé také tento rok oblékli kostýmy a s o nic menším nadšením uspořádali masopustní karneval znovu. Pozemek školy zaplnily nejrůznější existence od andělů, Vikingů, klaunů, příslušníků armády až po vlky.

Lednové hovory o historii

31.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Lednové hovory o historii

V rámci našich pravidelných setkávání nad zajímavými historickými tématy jsme se tentokrát potkali s osobou vskutku kontroverzní, s italským diktátorem Mussolinim. Pan doktor Helan provedl pozorné publikum celým životem nechvalně známého Itala, tudíž jsme mohli se zatajeným dechem sledovat jeho životní názorové veletoče.

Divadelní představení Klára 3847

28.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Julie-Karolína Čapková

Divadelní představení Klára 3847

V pondělí jsme měli možnost zhlédnout divadelní představení : Klára 3847 - Příliš mnoho hvězd. Dopředu jsme již podle názvu tušili, že to bude představení o období holokaustu během druhé světové války, ale netušili jsme, že se bude jednat o hru, která pojednává o skutečné osobě - tedy Kláře Brodyové - a jejím nikterak neupraveném osudu v koncentračním táboře Osvětim.

Svačinové středy

27.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Svačinové středy

Svačinové středy jsou již několik let tradicí na naší škole. Položila jsem si otázku, co vše se děti vlastně naučí!?