Austauschfahrt Prag 13.03.-19.03.2016

22.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Angela Maier

Austauschfahrt Prag 13.03.-19.03.2016

der gemeinsamen Busfahrt nach Theresienstadt wurde uns anhand einer Karte die ehemalige Funktion und der Aufbau der Stadt erklärt. Zum besseren Verständnis der Lage und der damaligen Situation absolvierten wir eine Museumsführung. Die ganze Zeit über wurden wir von einem Tourguide begleitet und haben durch ihn zusätzliche Informationen erhalten.

JDI 2016 odstartováno

17.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

JDI 2016 odstartováno

V úterý 15. března vstoupily dvě studentky našeho gymnázia do letošního ročníku mezinárodní debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international (JDI). Nela Čížková i Anna Bulakova prokázaly, že jsou schopny aktivně a úspěšně přispět k povedenému průběhu debaty.

Prima v galerii

03.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Prima v galerii

Učíme děti vnímat umění. Snažíme se je brát do galerií a na výstavy co nejčastěji. A když jsou nápomocni i rodiče, jako paní Markéta Čejková, která nám nabídla skvělý lektorský výklad, je návštěva galerie dokonalý výchovně vzdělávací zážitek.

Sexta diskutuje o OSN

01.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Sexta diskutuje o OSN

Sexta v hodině Občanského a společenskovědního základu diskutovala s JUDr. Renatou Klečkovou, která se několikrát účastnila jednání Valného shromážděni Organizace spojených národů. Dozvěděli jsme se historii vzniku OSN a dostali odpovědi týkající se struktury a náplně samotné OSN.

Kubistický seminář

29.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Kubistický seminář

Výtvarné semináře v terénu jsou vždycky zajímavější než ve třídě. Proto často vyrážíme na zajímavé výstavy a Český kubismus v domě U Černé matky boží zajímavý bezesporu je.

Ekonomický seminář - daně a jak na ně

25.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Ekonomický seminář - daně a jak na ně

Se studenty volitelného ekonomického semináře (septima) jsme dokončili kapitolu daní. Vyplnili jsme cvičné daňové přiznání pro daně z příjmů a mluvili o rozdílech mezi podnikatelem a zaměstnancem.

Dějepis v kvartě

24.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepis v kvartě

Kostel Cyrila a Metoděje v Resslově ulici je důležitým místem pro naše dějiny. 18. června 1942 tady dopadli statečné parašutisty, kteří se zde po atentátu na Heydricha ukrývali.

Výtvarný obor v kvintě

16.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Výtvarný obor v kvintě

Seminář výtvarného umění, který tvoří studenti sexty a kvinty, se v úterý 16. 2. vydal do Musea Kampa, známějšího pod označením Sovovy mlýny, na výstavu věnovanou kontroverzní umělkyni dvacátého století Marii Čermínové, zvané Toyen. Na výstavu jsme se pečlivě připravovali a dorazili vybaveni informacemi jako o surrealismu, tak o autorce samotné. A nechyběly ani vědomosti o budově muzea a hlavně mecenášce umění Medě Mládkové. Výstava byla navíc „dárek“ paní Medě, která Toyen osobně znala, k jejím 96. narozeninám.

Zeměpisná olympiáda - obvodní kolo

16.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Zeměpisná olympiáda - obvodní kolo

V obvodním kole zeměpisné olympiády se naši soutěžící vypořádali nejen s kontinenty, ale i s matematickými výpočty.

Víkend ve škole

13.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Víkend ve škole

Naše, tradicí již ověřené, víkendy ve škole pokračovaly tentokrát s tercií. Sešli jsme se v sobotu s cílem vymalovat třídu, zažít arteterapii, užít si bezstarostných her a také si popovídat o našich problémech.