Den s Kafkou

29.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Maxim Hof

Den s Kafkou

Do Prahy se většinou jezdí turisté dívat na památky nebo zde ochutnávají tradiční české delikatesy. Čirou náhodou jsme dostali příležitost se na den stát průvodci našich německých sousedů z Drážďan.

Bylo temno opravdu tak temné?

28.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Bylo temno opravdu tak temné?

V rámci našich pravidelných Hovorů s historií ve středu 27. 4. 2016 na naše gymnázium zavítal pan profesor Jaroslav Čechura. Téma našeho setkání bylo temné, přesněji řečeno chtěli jsme zjistit, zda temno bylo opravdu tak temné, jak si myslí čtenáři Jiráska (kterých, mimochodem, ale už není mnoho).

Jsem lepší než Švejk 2016

26.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Jsem lepší než Švejk 2016

Letošní, již patnácté divadelní přehlídky studentských divadelních souborů se zúčastnila naše prima s autorskou hrou Lítačka. Konkrétní herci byli: Josefina Čejková, Magdalena Mudrová, Viktor Helmich, Martin Šmolík a Jakub Troníček.

Petr Rychlý na našem gymnáziu

21.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Petr Rychlý na našem gymnáziu

Ve středu odpoledne jsme se na našem gymnáziu potkali s panem Petrem Rychlým. Besedu s ním nám zařídila paní Novotná, které také tímto velmi děkujeme. Beseda proběhla v rámci našeho předmětu Člověk a svět práce, kde představujeme dětem zajímavé profese. Pan Rychlý nám přišel přiblížit hereckou práci. Vysvětlil dětem, co všechno je třeba ke splnění svého snu udělat. Popsal svoji cestu k divadlu a objasnil, co všechno jeho práce obnáší.

Tercie v Sovových mlýnech

21.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Tercie v Sovových mlýnech

V pondělí tercie navštívila v rámci hodin výtvarné výchovy workshop v muzeu Kampa. Prošli jsme si stálou expozici věnovanou tvorbě Františka Kupky, možná nahlédli do jeho duše, ponořili se do barev, zaposlouchali do hudby, nechali tak plynout naši fantazii a dotkli se abstraktního umění.

Na pivo s Karlem Velikým 2016

12.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Na pivo s Karlem Velikým 2016

Vyrazit si Na pivo s Karlem Velikým není jen tak. Člověk se musí náležitě připravit, aby si společnost avizovaného velikána užil. Naši letošní soutěžící ale moc času na přípravu neměli. Přesto uspěli.

Peru - čtyři strany světa

07.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Peru - čtyři strany světa

Ve čtvrtek 7.4.2016 se prima a sekundy A i B zúčastnily v KD Ládví zeměpisného pořadu o Peru od společnosti Svět kolem nás. Další díl, už pátý v pořadí, nás zavedl na jihoamerický kontinent, do země starých Inků.

Matematická olympiáda 2016 - obvodní kolo

06.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda 2016 - obvodní kolo

V úterý 5.4. proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

Exprimátor na našem gymnáziu

03.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Exprimátor na našem gymnáziu

Ve středu 30. března měli všichni zájemci o politiku a činnost pražského magistrátu možnost setkat se s bývalým primátorem hlavního města Prahy Tomáše Hudečkem. Pozvání přijal v rámci tradičních Hovorů o historii, ale o historii tady tentokrát moc nešlo.

Pythagoriáda 2016

01.04.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Pythagoriáda 2016

Dne 31. 3. 2016 proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 6.–8. ročník. Soutěžilo celkem 22 žáků z toho 5 z primy, 16 ze sekundy a jeden z tercie. Maximum bodů bylo 15.