Kvarta v DOX

21.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Kristýna Šormová

Kvarta v DOX

V pondělí 18. 1. 2016 jsme se studenty kvarty v rámci Výtvarné výchovy. vyrazili na výstavu: "Skvělý nový svět" do Doxu v pražských Holešovicích. Výstava se nesla v duchu kritiky společenské kontroly, konzumu a médií. Stěžejní myšlenka celého projektu vzešla ze slavných dystopických vizích budoucnosti, jak je popsali ve svých románech: Aldous Huxley, George Orwell a Ray Bradbury.

Ústní část DSD II: splněno

14.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Špaček

Ústní část DSD II: splněno

Srdečně gratulujeme všem žákům oktávy k úspěšnému složení ústní část zkoušky DSD II!! Od drezůry koní a vegetariánských školních jídelen přes transatlantickou obchodní zónu až k budoucnosti německých žen nás ve svých prezentacích provázeli letošní oktaváni, kteří 13. a 14. ledna skládali ústní část německé jazykové zkoušky DSD II.

Tříkrálové koledování

06.01.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Tříkrálové koledování

Příchodem tří králů pomyslně končí doba vánoční. Letos se ovšem právě v tyto dny začala česká krajina měnit na poetickou ladovskou, kterou známe z tradičních pohlednic. Jsme rádi, že jsme si atmosféru Vánoc mohli vychutnat poslechem koled a skladeb v kostele Českobratrské církve evangelické Martin ve zdi na Starém Městě.

Olympiáda z českého jazyka 2015

16.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Olympiáda z českého jazyka 2015

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili školního kola olympiády z českého jazyka. GRATULUJEME postupujícím do obvodního kola a budeme jim držet palce. :-)

Tercie v Židovském muzeu

16.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Tercie v Židovském muzeu

Dne 16.12.2015 tercie navštívila Židovské muzeum v Praze. V rámci programu Badatel jsme se rozdělili do pěti skupin a věnovali jsme se následujícím tématům: Běh života, Židovská domácnost, Šabat, Židovská svatba a Pesach. Následně jsme vzájemně prezentovali vypracované otázky z židovských zvyků a tradic.

Dějepisná olympiáda 2015

16.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepisná olympiáda 2015

Tématem letošního ročníku je: Po stopách Lucemburků aneb za císařskou korunou.

Martin Chudada - kvarta

12.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Martin Chudada - kvarta

Soudě podle debaty ve veřejném prostoru, je naše mládež většinou dost problémová, neučí se, ničeho si neváží. Skutečnost ovšem není tak jednostranná. Naopak. Poměrně často potkávám děti šikovné, zvídavé, se zájmem o věci kolem sebe. Ba dokonce, lze narazit i na dítě geniální, které v sobě skloubí řadu talentů pro různé obory s neobyčejným citem pro okolí, empatií a slušností.

CSP s novinářem

11.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

CSP s novinářem

V rámci předmětu Člověk a svět práce, který si klade za cíl seznámit děti s prostředím pracovního trhu, s možnostmi při hledání zaměstnání a orientace v různých pracovních nabídkách, se studenti tercie a kvarty setkali s investigativním novinářem panem Michalem Musilem z Reportér magazínu, který mezi nás zavítal ve středu odpoledne.

DOX

11.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

DOX

Centrum moderního umění DOX často přináší zajímavé pohledy na umění a svět kolem nás. Vypravili jsme se s oktávou v rámci jejich výtvarného semináře.

Kvinta v televizi

10.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Kvinta v televizi

Nikoli ovšem v té skutečné (tam máme Martina Chudadu z kvarty a o tom jinde), ale v imaginární, ve studiu v Národním technickém muzeu. Zdejší televizní workshop navštívila kvinta v rámci výtvarného semináře v naději, že se dozví něco o výtvarnu v mediálním světě.