Úspěšný vstup do JDI 2015

V pondělí 16. března začala nejen pro naše žáky nová sezóna debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international (JDI), a pro naše dvě studentky to byl začátek více než povedený.

Mají být na základních školách a gymnáziích v České republice zavedeny školní uniformy? Přesně s touto otázkou se musela popasovat osmička debatantek a debatantů ze čtyř gymnázií z Prahy, Plzně a Domažlic, která se ve slunečném odpoledni sešla na gymnáziu Thomase Manna, aby poměřila své debatní schopnosti a dovednosti. Početné publikum, které zaplnilo celé mediální centrum našeho gymnázia, bylo svědkem dvou vyrovnaných a velmi férových debat, v nichž se všichni zúčastnění snažili přesvědčit porotu nejen o tom, že se v tématu školních uniforem dobře vyznají, ale také, že k němu dokáží zaujmout jasné stanovisko a předložit pro něj pádné argumenty. Velmi nás těší, že mezi postupující trojicí debatantek jsou i obě zástupkyně GTM, Dominika Špaňhelová a Gabriela Klemová, které si tak vybojovaly šanci reprezentovat naši školu v republikové kvalifikaci, kde se o další postup utká 16 debatantek a debatantů z celé České republiky. Oběma našim studentkám srdečně blahopřejeme a držíme palce do dalších debat! Rovněž tímto velmi děkujeme všem, kteří pomohli v přípravě a organizaci pondělního debatního odpoledne.