Studium v zahraničí

Podporujeme! A máme i šikovné studenty, kteří po návratu ze své zahraniční stáže sdělí své dojmy ostatním, byť to není vůbec jednoduché.

Už jednou jsme se sešli nad studiem v cizině, tehdy šlo, ale víc o administrativu. Jak si to zařídit. Dnes to bylo hlavně o emocích. Co jsme prožili a zažili, co nám ten rok dal…V plánu byly dvě hodiny, ale povídat by se dalo mnohem déle. Naši skvělí vypravěči nám přiblížili Nový Zéland a Austrálii, Ameriku a Finsko. Abych byla úplně konkrétní, tak to byla Kristina Spiesová, Matyáš Nebřenský a David Gabriel. Podělili se s námi o dojmy, zážitky i fotografie. A i když jejich zkušenost je nepřenositelná, stejně na nás v adventním odpoledni dýchla atmosféra všech třech zemí. A to je velké umění vypravěčské, toto vytvořit. Jim třem se to beze zbytku povedlo. A poselství pro mladší spolužáky je: jeďte. Pokud to jen trochu jde, využijte možnosti a jeďte na rok někam studovat. Nastudujete tam nejen jazyk, ale především život sám, a to je hodně cenné.

Více fotografií ve fotogalerii.

studium-v-zahranici_18.jpg

studium-v-zahranici_19.jpg