Příměstský tábor na GTM

Prázdniny se prudce nachýlily ke konci a škola je již na dohled. První kontakt s poprázdninovou výukou přinesl příměstský tábor na našem gymnáziu, který se konal už druhým rokem. Zatímco loni byla jeho hlavní náplní převážně němčina, letos pro velký úspěch přibyla i angličtina. Vytvořily se dvě skupiny dětí, které si zpestřily své prázdninové dny studiem jazyka. Dopoledne se zábavnou formou vyučovaly jazyky: němčina pod vedením Hany Vaculné,a Justin Price vedl anglický jazyk.

Odpoledne pak bylo věnováno sportovním aktivitám, které sice trochu zkomplikoval v letošním parném létě netradiční déšť, ale pod střechou se zase daly hrát šachy, karetní hry, monopoly, soutěže a kvízy. Ve středu se počasí umoudřilo a už se mohlo na odpolední výlet do Kobyliské střelnice. Čtvrtek pak byl zasvěcen celodennímu putování po Praze, kde si děti znalosti jazyků vyzkoušely v praxi. Hra: "oslov svého cizince" je docela zaujala a opravdu živě s vstřícnými turisty konverzovaly. Pátek jako závěrečný den se potom nesl v klasickém duchu táborových zvyků: táborák, buřty, celotáborová hra o poklad, letos v angličtině.

Děti se na předposlední prázdninový víkend rozešly naprosto spokojené s tím, že se těší na příští rok.

See you soon. :-)

Více fotografií zde.