Maturitní ples 21.2.2015

Akce pro mě začala tím, že mě rodiče dovezli k hotelu Belveder, kde se náš ples konal. Viděl jsem, jak přicházejí lidé, které skoro nepoznávám. Kouknul jsem jim do tváře a vidím své spolužáky. V šatech a oblecích jsem některé ani nepoznal, protože vypadali úplně jinak, než je znám ze školy.

Než jsme začali nacvičovat naše vystoupení, měli jsme dost času, a tak jsme si povídali, smáli se. Byla tam celkově příjemná atmosféra.

Poté jsme s paní učitelkou secvičovali nástup a tanec a také jsme zkoušeli hudbu, jestli funguje.

Ples zahájili dva moderátoři, po nich se zahajovacím projevem vystoupila paní ředitelka Svobodová.

Po ní měly projevy třídní učitelky primánů – paní učitelka Nácarová a paní učitelka Mlejnecká.

Pak jsme předvedli naše taneční vystoupení my. Po něm nás po třídách – nejprve Primu A, a pak Primu B, naše paní třídní učitelky stužkovaly.

maturitni-ples_41.jpg

Po nás se svým vystoupením pokračovali oktaváni. Měli na sobě kroje a moc jim to slušelo. Když se po tanci převlékli do plesového oblečení, jejich zástupce poděkoval všem učitelům, kteří je dovedli až k maturitě, nejvíce pak své třídní paní učitelce Neradové. Ta také vystoupila a všem popřála mnoho zdaru při maturitních zkouškách.

maturitni-ples_44.jpg

Poté byli oktaváni paní učitelkou Neradovou šerpováni.

Jako překvapení jim jejich vyučující zazpívali píseň, kterou složili speciálně pro ně.

Oktaváni pak vyzvali učitele k tanci.

Když dotančili, rozevřeli plachtu a sbírali peníze, které jim házeli rodiče a další plesoví hosté.

Tím skončil oficiální program (doufám, že jsem na nic nezapomněl).

Pak nastala volná zábava. Všichni jsme si zatancovali, někteří předvedli až profesionální tance, jiní zase tancovali se zápalem a radostí. Taky jsme si povídali s učiteli, kamarády i jejich rodiči.

Jak ples skončil, nevím, odcházel jsem před desátou hodinou. Neviděl jsem ani tombolu, která začala ve 22.00 hod. Doufám, že všichni domů dorazili v pořádku :-)!

Osobně si myslím, že se ples velmi vydařil.

Více fotogfrafií zde.