JDI 2016 odstartováno

V úterý 15. března vstoupily dvě studentky našeho gymnázia do letošního ročníku mezinárodní debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert international (JDI). Nela Čížková i Anna Bulakova prokázaly, že jsou schopny aktivně a úspěšně přispět k povedenému průběhu debaty.

Spolu s dalšími mladými debatantkami a debatanty z gymnázií v Plzni, Domažlicích a Českých Budějovicích řešily Nela s Annou otázku „Měli by si žáci sami uklízet svou školu?“ Tradičně velmi slušně zaplněné mediální centrum mělo možnost zhlédnout dvě férové a vcelku vyrovnané debaty, ve kterých se všichni zúčastnění snažili předvést vše, co se doposavad z výsostného umění debaty naučili. Velmi nás proto těší, že gymnázium Thomase Manna bude mít svou zástupkyni i v dalším kole. Místo mezi šestnácti nejlepšími mladými debatanty z ČR si předvedeným výkonem zajistila Nela Čížková, které tímto srdečně blahopřejeme a držíme palce do dalších debat! Za úspěšnou účast si poděkování a gratulaci zaslouží samozřejmě i Anna, byť to tentokráte na postup nestačilo.

Více fotografií ve fotogalerii.

regionalni-kolo-jdi_1.jpg