Kuře na GTM

Charita má na našem gymnáziu dlouhou tradici. Proto jsme neváhali, když nás oslovila organizace Pomozme dětem, a do další charitativní akce jsme se zapojili.

Děti, někteří i se známým maskotem kuřete, v rámci tzv. Peříčkového týdne, vyrazily do ulic, aby vybraly peníze na podporu handicapovaným dětem. Jejich zapojení bylo více než aktivní, poděkování patří všem dobrovolníkům. Vyzvednout musím asi kvartu A, která, ač nejmladší, se zapojila takřka celá. Ale úspěšní byli i ostatní dobrovolníci v pražských ulicích, byť to není pro ně vždycky jednoduché. Ne každý má totiž pro takovou formu pomoci pochopení, takže se děti zároveň učí i jednání s lidmi, kteří nejsou zrovna vstřícní. Ale zvládli vše na nejvyšší úrovni, peníze jsme odevzdali do potřebných rukou a chystáme se na další charitativní akci. Za tu kuřecí tímto dětem velmi děkuji.