Jak PRIMA podpořila PARA PLAVCE

Každá třída obdržela na konci měsíce října informaci na studentském fóru, že existuje projekt na podporu Para plavců. Všichni jsme si vyslechli příběh, jak se tedy stalo, že je možné, že stát takovéto iniciativy nepodporuje? Proč MŠMT v tomto ohledu nic nekoná? A mohla by nás napadnout spousta dalších otázek.

Zástupci třídy Prima Anička Králová a Kristián Brož předstoupili před třídu s návrhem – a co takhle udělat svačiňák pro celou školu navíc. Spolužáci ochotně souhlasili a šlo se na přípravy. Vytvářely se cenovky v hodině výtvarné výchovy, rozmýšlelo se co na svačiňák donést – slané, sladké, párky v rohlíku, popcorn, zdravé smoothie a další dobroty. O velké přestávce si postavili studenti primy stolečky na chodbu a se zvoněním se strhla davová psychóza, za což jsme moc rádi.

Celkem se vybralo 4325 Kč, takže jsem to zaokrouhlila na 4500,- a poslala jsem tuto částku za primu na konto para plavců na hit hitu.

Myslím si, že se této akce naši nejmladší zhostili na výbornou a je třeba pochválit je v jejich organizačních schopnostech od propagace svačiňáku po doprodej toho, co zbylo.

Děkujeme všem za podporu, jsou to vlastně vybrané peníze od celé školy na dobrý účel. Držíme palce, ať se podaří dovybrat poslední „drobné“ a ať nás dál mohou Para plavci reprezentovat na příštích olympijských hrách a mají vhodné podmínky pro trénování apod.