Tým studentů GTM získal zvláštní cenu v celopražském finále Antifetfest 2018

14.06.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Mighty God (ěščřžýáíé)

Tým studentů GTM získal zvláštní cenu v celopražském finále Antifetfest 2018

Dne 13. června 2018 proběhlo v Kině Lucerna celopražské finále amatérské filmové soutěže Antifetfest 2018. Do XI. ročníku soutěže, kterou pořádá hl. město Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1–22, bylo přihlášeno celkem 60 filmů ze 36 základních a středních škol.

Moje první beseda

29.05.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Soukup

Moje první beseda

Ve středu 23. 5. měla proběhnout ve škole schůzka se Zdenou Mašínovou. Ovšem paní Zdena nepřijela, upadla a kvůli zranění byla v nemocnici. Beseda se přesto nezrušila. Místo paní Mašínové totiž přijel pan Jiří Cihlář, aby nám o tomto rodu něco pověděl.

Matematická olympiáda 2018

01.05.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda 2018

V úterý 17. dubna proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

V Chebu na pivu s Karlem Velikým

V Chebu na pivu s Karlem Velikým

Minulý týden byl ve znamení dvou velkých dějepisných soutěží, do kterých se aktivně zapojili i naši studenti, kterým tímto velmi děkuji.

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Velká mediální akce, jejíž základ proběhl již v sobotu 7. 4. 2018. Naši studenti se zapojili v pondělí odpoledne a odvedli pořádný kus práce. Povedlo se nám společně vyčistit nejen okolí školy, ale i nezanedbatelnou část celého Proseku.

Kuře na GTM

Kuře na GTM

Charita má na našem gymnáziu dlouhou tradici. Proto jsme neváhali, když nás oslovila organizace Pomozme dětem, a do další charitativní akce jsme se zapojili.

Hovory o historii s Jaroslavem Šebkem

02.04.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jan Komínek

Hovory o historii s Jaroslavem Šebkem

Dne 28.3.2018 nás v rámci Hovorů o historii navštívil Doc. Mgr. Jaroslav Šebek, Ph.D., který nám přednášel o událostech vedoucích k “Vítěznému únoru”. Pan docent Šebek se specializuje zejména na dějiny 20. století, dějiny Československých politických stran a církevní dějiny. Dále se zabývá vztahy mezi Čechy a Němci.

Beseda s Andorem Šándorem

02.04.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Šimon Jůza

Beseda s Andorem Šándorem

Místo odpoledního vyučování nám v pondělí 26.3.2018 byla nabídnuta velmi zajímavá beseda s bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management Gen. Ing. Andorem Šándorem.

Výměnný pobyt Freiburg

26.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Barbora Kapustova

Výměnný pobyt Freiburg

V neděli 18. 03. večer přijeli naši výměnní studenti z Freiburgu na Hlavní nádraží, kde jsme je přivítali a odvezli domu. I když jich přijelo jen šest a ne všichni účastníci měli výměnného kamaráda, v pondělí jsme se všichni sešli v galerii Langhans, kde jsme měli s panem Florianem program na seznámení.

Výměnný pobyt Neumarkt

20.03.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michal Slabý

Výměnný pobyt Neumarkt

Z německého městečka Neumarkt, ležícího nedaleko Norimberka, k nám přijeli kamarádi z WGG. V neděli dorazili na Hlavní nádraží, odkud jsme je dovezli k nám domů.