Sekunda B v Senátu

Ve středu strávila sekunda B celý den mezi našimi zákonodárci. Díky laskavé nabídce a velkorysé pomoci paní ing. Andrey Jůzové děti zažily den plný poznání. Hlavním dopoledním bodem byla diskuse s předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR senátorem Janem Hajdou, která proběhla v Záháňském salonku Valdštejnského paláce.

Děti se ukázaly jako šikovní debatéři, kladly fundované otázky, na které pan senátor pečlivě odpovídal. Celá debata byla doplněna zajímavým dokumentem o podstatě senátu. Po besedě a výborném občerstvení, které nám rovněž připravila paní Jůzová, jsme se přesunuli do Poslanecké sněmovny, kde jsme se zúčastnili hlasování o elektronické evidenci tržeb. Vskutku, dramatické jednání a stejně tak dramatický náhled na práci našich poslanců. Odtud jsme přešli do informačního centra, kde jsme zhlédli film o Poslanecké sněmovně. Na dotazy nám odpověděla milá průvodkyně, která nás seznámila se všemi zdejšími úředními budovami. Poté jsme zamířili do Kolovratského paláce, kde jsme si prohlédli Zelený salonek, známý z těžkých jednání o mnichovské dohodě. Mimochodem, text onoho dokumentu jsme si na závěr mohli prohlédnout. Když se děti rozcházely, byly zcela jistě politickým jednáním plně pohlceny. Ale dozvěděly se a zažily mnoho nového, osobně byly u schvalování EET, dostaly se do míst, kam se jen tak nepodívají. Doplnily si znalosti nejen pro výchovu k občanství, ale i do dějepisu a hlavně do života. Středa mezi našimi zákonodárci se mimořádně vydařila.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

sekunda-b-v-senatu_8.jpg

sekunda-b-v-senatu_7.jpg