Prima v galerii

03.03.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Prima v galerii

Učíme děti vnímat umění. Snažíme se je brát do galerií a na výstavy co nejčastěji. A když jsou nápomocni i rodiče, jako paní Markéta Čejková, která nám nabídla skvělý lektorský výklad, je návštěva galerie dokonalý výchovně vzdělávací zážitek.

Dějepis v kvartě

24.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Dějepis v kvartě

Kostel Cyrila a Metoděje v Resslově ulici je důležitým místem pro naše dějiny. 18. června 1942 tady dopadli statečné parašutisty, kteří se zde po atentátu na Heydricha ukrývali.

Výtvarný obor v kvintě

16.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Výtvarný obor v kvintě

Seminář výtvarného umění, který tvoří studenti sexty a kvinty, se v úterý 16. 2. vydal do Musea Kampa, známějšího pod označením Sovovy mlýny, na výstavu věnovanou kontroverzní umělkyni dvacátého století Marii Čermínové, zvané Toyen. Na výstavu jsme se pečlivě připravovali a dorazili vybaveni informacemi jako o surrealismu, tak o autorce samotné. A nechyběly ani vědomosti o budově muzea a hlavně mecenášce umění Medě Mládkové. Výstava byla navíc „dárek“ paní Medě, která Toyen osobně znala, k jejím 96. narozeninám.

Sekunda B v Senátu

10.02.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Sekunda B v Senátu

Ve středu strávila sekunda B celý den mezi našimi zákonodárci. Díky laskavé nabídce a velkorysé pomoci paní ing. Andrey Jůzové děti zažily den plný poznání. Hlavním dopoledním bodem byla diskuse s předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR senátorem Janem Hajdou, která proběhla v Záháňském salonku Valdštejnského paláce.

Tercie v Židovském muzeu

16.12.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Tercie v Židovském muzeu

Dne 16.12.2015 tercie navštívila Židovské muzeum v Praze. V rámci programu Badatel jsme se rozdělili do pěti skupin a věnovali jsme se následujícím tématům: Běh života, Židovská domácnost, Šabat, Židovská svatba a Pesach. Následně jsme vzájemně prezentovali vypracované otázky z židovských zvyků a tradic.

Východní Afrika - kolébka lidstva

20.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Daniela Mlejnecká

Východní Afrika - kolébka lidstva

Dnes, v pátek 20.11.2015, absolvovali sekundy, tercie a kvarta zeměpisný pořad VÝCHODNÍ AFRIKA - KOLÉBKA LIDSTVA od společnosti Planeta země 3000 v kině Ládví.

Exkurze do aerodynamického tunelu

12.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Lucie Smolková

Exkurze do aerodynamického tunelu

Ve čtvrtek 12. Listopadu navštívila část žáků Sekundy B Výzkumný a zkušební letecký ústav, kde jsme si prohlédli dva nízkorychlostní aerodynamické tunely.

Exkurze: Jaderný reaktor

12.11.2015 | Kategorie: Škola   |   Autor: Gabriela Klemová

Exkurze: Jaderný reaktor

Ve čtvrtek 12. 11. jsme měli možnost navštívit jaderný reaktor ČVUT. Oblékli jsme si zářivě žluté pláště a žasli nad technologiemi budoucnosti…

Týden vědy

10.11.2014 | Kategorie: exkurze   |   Autor: Hana Vaculná

Týden vědy

V rámci Týdne vědy a techniky se ve čtvrtek 6.11.2014 účastnila kvarta a kvinta exkurze v Ústavu termomechaniky .

Exkurze do poslanecké sněmovny

15.10.2014 | Kategorie: Škola   |   Autor: Erika Studená

Exkurze do poslanecké sněmovny

Dne 16.10. se uskutečnila exkurze do Poslanecké sněmovny ČR. Zúčastnilo se 25 studentů ze sexty a septimy, zopakovali si fungování zákonodárného systému a dozvěděli se mnohé z historie budov, kde PS ČR sídlí, a také některé zajímavosti ze zákulisního života poslanců.