Jak PRIMA podpořila PARA PLAVCE

23.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Jak PRIMA podpořila PARA PLAVCE

Každá třída obdržela na konci měsíce října informaci na studentském fóru, že existuje projekt na podporu Para plavců. Všichni jsme si vyslechli příběh, jak se tedy stalo, že je možné, že stát takovéto iniciativy nepodporuje? Proč MŠMT v tomto ohledu nic nekoná? A mohla by nás napadnout spousta dalších otázek.

Den v Evropském parlamentu

22.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Den v Evropském parlamentu

V úterý 21.listopadu jsme měli možnost strávit jeden den v Evropském parlamentu. Stalo se tak na pozvání europoslance Jaromíra Štětiny, který byl na našem gymnáziu v pátek 16.listopadu, aby se studenty hovořil o válce v Čečensku, kde byl jako válečný novinář, o současné hybridní válce, o vztazích Ruska a Ukrajiny.

Workshop - cirkulární ekonomika

21.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Workshop - cirkulární ekonomika

Ve středu 21. listopadu se uskutečnil workshop s Lucií Poubovou na téma cirkulární ekonomika. Workshopu se zúčastnili studenti ekonomického semináře a část studentů z kvinty A a B. Workshop byl plný moderních pojmů jako upcyklace, fashion revolution, thrift store, swap a podobně.

Diskuzní setkání s Jaromírem Štětinou

16.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Diskuzní setkání s Jaromírem Štětinou

Záběry otevírající oči, záběry, které natočil sám pan Štětina o masakru v Čečensku. Separatismus, válka nebo role EU z hlediska bezpečnosti i pro naši republiku. To byla témata diskusního setkání s již třetím europoslancem na našem gymnáziu.

Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

11.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Historická rekonstrukce Říjnové revoluce

Dne 7. 11. 2018 proběhla na GTM v rámci dějepisu a jeho hlubšího poznání historická recese Říjnové revoluce, které se z vlastní iniciativy zhostili studenti sexty – Vojtěch Štěpánek, David Poborský, Marek Nerad a Kryštof Dvořák.

Para Plavání bez Bariér

07.11.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Para Plavání bez Bariér

Podpořme ojedinělý neziskový projekt, jehož součástí je jedna naše studentka, úspěšná plavkyně, účastnice paralympijských her a držitelka českých rekordů.

Oslavy první republiky

25.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Tereza Bočanová

Oslavy první republiky

Vážení studenti, kolegové a přátelé školy, nejprve bych moc ráda na tomto místě poděkovala kolegyním Jitce Neradové a Míše Šédové za jejich nasazení při hledání zajímavých osobností pro besedování nad nejrůznějšími událostmi a tématy nejen v rámci Hovorů o historii.

Konference Landesversammlung: 1918–2018: Proměna němčiny jako menšinového jazyka v českém školství

18.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

12.10.2018 se sešla celá řada významných osobností v Černínském paláci, aby diskutovali o pozici německého jazyka v českém školství. Potkat tam bylo možné německého i rakouského velvyslance, významné germanisty, zástupce MŠMT (například státního tajemníka Dr. Fryče), zástupce Goethe institutu a dalších organizací věnujících se němčině. U toho samozřejmě nemohla naše škola chybět.

"Reisen veredelt den Geist und räumt mit unseren Vorurteilen auf." Hermann Hesse

02.10.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Nejstarší fungující partnerská škola na Gymnáziu Thomase Manna leží na hranici hned tří spolkových zemí: Dolního Saska, Severního Porýní-Vestfálska a Hesenska. Již 17 let navštěvujeme König-Wilhelm-Gymnasium, seznamujeme se s tamní kulturou, zvyky, rodinnými tradicemi, hledáme to, co nás spojuje nejen historicky, ale také v aktuální současnosti.

Výměnný pobyt Drážďany

27.09.2018 | Kategorie: Škola   |   Autor: Zuzana Svobodová

Výměnný pobyt Drážďany

Projekt Drážďany realizujeme díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti od školního roku 2016/17. Jedná se projekt, který je určen pro nižší stupeň našeho gymnázia a je zaměřen na získání prvních kontaktů v sousední zemi. Gymnázium Bertolta Brechta se nachází v Drážďanech, tj. velmi blízko ČR a s velmi dobrým dopravním spojením, tudíž je svou polohou ideální pro vzájemné výměnné pobyty a projekty a případné další neformální návštěvy studentů.