Stateční rodiče

03.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Stateční rodiče

Není jednoduché postavit se před třídu dětí a něco jim vykládat. A pokud je máte ještě doopravdy zaujmout, jde o úkol dvojnásob obtížný. Proto si nesmírně považuji odvahy rodičů, kteří v rámci projektu Seznámení s profesí, který probíhá jako součást předmětu Člověk a svět práce (CSP), přijdou do třídy a dětem o své práci vyprávějí.

Izolovat, ale zachovat

02.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Izolovat, ale zachovat

První listopadový večer studenti literárního semináře (septima a oktáva) zhlédli divadelní představení Izolovat, ale zachovat v Divadle v Celetné.

Energie aneb Tajemství skryté v atomech

02.11.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Dvořáková

Energie aneb Tajemství skryté v atomech

Studenti tercií dnes 2. listopadu 2016 navštívili Městskou knihovnu v Praze. Dr. Michael G. S. Londesborough B.Sc Hons Ph.D nás pozval na zábavnou cestu za tajemstvím hmoty.

Hovory o historii - říjen 2016

21.10.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Hovory o historii  - říjen 2016

Již čtvrtým rokem se každou poslední středu v měsíci setkáváme nad více či méně kontroverzním historickým tématem. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Prof. Vít Vlnas nás provedl životem českého světce Jana Nepomuckého.

Bankéři na GTM

21.10.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Bankéři na GTM

Ve čtvrtek 20. října navštívil GTM v rámci projektu Bankéři jdou do škol pan Wolfgang Schopf, finanční ředitel České spořitelny.

Akademie slova na GTM

17.10.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Akademie slova na GTM

Snažíme se přivést studenty k literatuře všemi možnými cestami i cestičkami, ukázat jim mnohé odbočky a zákoutí, napovědět, že existují i jiné úhly pohledu než jen ty ryze školní. Nebo ten mediální, jako že se nečte a basta.

Pan Daniel Stach

11.10.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Pan Daniel Stach

Další v řadě osobností, které přijaly pozvání, aby rozšířily obzory našich studentů, byl mladý moderátor televizního cyklu Hyde park civilizace, pan Daniel Stach.

Den s Václavem Havlem

07.10.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Den s Václavem Havlem

Všichni si nyní připomínáme nedožité osmdesáté narozeniny našeho prvního a největšího českého prezidenta, pana Václava Havla. Na našem gymnáziu jsme jeho osobnosti věnovali celý dnešní den, napříč všemi ročníky. Leitmotivem našeho povídání se studenty bylo jejich vlastní zamyšlení, dané vstupní myšlenkou: Václav Havel a já. Zde jsou tedy studentské postřehy: je to pán se srdcem, má v Praze letiště, měl krátké kalhoty, psal divadelní knížky…

Praktické CSP

07.10.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Praktické CSP

Cílem předmětu CSP, tedy Člověk a svět práce, je seznámit studenty s pracovním trhem, možnostmi, které současná pracovní scéna nabízí, s firemní problematikou, finanční gramotností, zákoníkem práce a dalšími nezbytnosti, které jsou pro běžnou pracovní realitu naprostou nutností.

Retro s kvintou

02.10.2016 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Retro s kvintou

Navštívit Tančící dům je vždycky zážitek. Takový exkurz do moderní architektury. Kvinta si tam navíc užila výstavu Retro. V rámci dějin umění a porovnání stylů. A myslím, že se docela bavili. Celou výstavu doprovázel komentář: „Jé, to máme na chalupě. Jé, to máme u babičky. Jé, to znám z filmu….“