Paměť národa

29.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Paměť národa

Paměť je třeba trénovat, jinak nastane fáze zapomínání, mnohdy intenzivnímu. A je jedno, zda jde o paměť osobní či o paměť národa. Obě paměti potřebují impulsy, sdílení, oživování. Paměť národa velmi aktivně oživuje Post Bellum.

Ekonomická olympiáda

24.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Ekonomická olympiáda

Studenti předmětu ekonomie v němčině se v březnu zúčastnili ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou.

Na pivo s Karlem Velikým

14.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Na pivo s Karlem Velikým

Dne 7. 4. 2017 se skupina deseti studentů z Kvarty zúčastnila soutěže Na pivo s Karlem Velikým aneb Všední život v dobách minulých, kde úspěšně předvedla své nacvičené komediální divadlo o císaři Nerovi.

Matematická olympiáda

11.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda

V úterý 4.4. proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

Hovory o historii tentokrát připomněly Boženu Němcovou

06.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Hovory o historii tentokrát připomněly Boženu Němcovou

Ani jsme si to nestačili pořádně uvědomit a březen, měsíc knihy, zmizel v propadlišti dějin. Na knihy jsme ale v březnu nezapomněli a v knižním duchu byly i naše Hovory o historii. Týkaly se Boženy Němcové.

Minikurz správného sezení

03.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Minikurz správného sezení

Naše děti bohužel tráví většinu svého času sezením: ať už na školních židlích, doma u počítačů, v kině, při jídle.

Hodina OSZ v kvintě naruby

31.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Hodina OSZ v kvintě naruby

Dnešní hodina OSZ v kvintě byla opravdu interaktivní a prakticky zaměřená. Výuky se ujala Nela ze septimy, ale hlavní slovo měl její synovec Sebastian (2,5 roku).

Beseda s europoslancem doc. Pavlem Svobodou

17.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Beseda s europoslancem doc. Pavlem Svobodou

V rámci předmětu OSZ probíráme v sextě historii a fungování Evropské unie. Její současná podoba dle názoru mnohých vyžaduje reformu.

Literární exkurze do Drážďan

16.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jakub Dolejš

Literární exkurze do Drážďan

V úterý 14. 3. se za doprovodu pana profesora Špačka vydali studenti ze septimy na dva dny do Drážďan za literaturou.