Další statečné maminky

03.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Další statečné maminky

S trochou nadsázky zde hovořím jen o statečnosti – možná se skrytým podtextem získat ve finále sedm statečných :-), ale podstata je o také v ochotě, toleranci a časové investici. Tudíž jde o celý balíček souvislostí, které nakonec vedou k tomu, že onen rodič je ochoten vystoupit před dětmi a seznámit je s realitou své vlastní profese.

Beseda s Dominikem Ferim

02.05.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Ondřej Karel

Beseda s Dominikem Ferim

"Vše souvisí se vším," mohli si myslet studenti kvinty, sexty a oktávy, když po dvou hodinách opouštěli prostory mediálního centra. Příčinou byla velmi zajímavá a zábavná beseda s Dominikem Ferim, která se uskutečnila 25.4. od 10:00 v prostorách našeho gymnázia.

Paměť národa

29.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Paměť národa

Paměť je třeba trénovat, jinak nastane fáze zapomínání, mnohdy intenzivnímu. A je jedno, zda jde o paměť osobní či o paměť národa. Obě paměti potřebují impulsy, sdílení, oživování. Paměť národa velmi aktivně oživuje Post Bellum.

Ekonomická olympiáda

24.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Pavla Krummackerová

Ekonomická olympiáda

Studenti předmětu ekonomie v němčině se v březnu zúčastnili ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání ve spolupráci s Českou národní bankou.

Na pivo s Karlem Velikým

14.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Eva Daniela Rudyjová

Na pivo s Karlem Velikým

Dne 7. 4. 2017 se skupina deseti studentů z Kvarty zúčastnila soutěže Na pivo s Karlem Velikým aneb Všední život v dobách minulých, kde úspěšně předvedla své nacvičené komediální divadlo o císaři Nerovi.

Matematická olympiáda

11.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Hana Vaculná

Matematická olympiáda

V úterý 4.4. proběhlo obvodní kolo matematické olympiády. Studenti řešili 3 úlohy a mohli získat až 18 bodů. Úspěšným řešitelem byl každý s minimálním počtem 9 bodů.

Hovory o historii tentokrát připomněly Boženu Němcovou

06.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Jitka Neradová

Hovory o historii tentokrát připomněly Boženu Němcovou

Ani jsme si to nestačili pořádně uvědomit a březen, měsíc knihy, zmizel v propadlišti dějin. Na knihy jsme ale v březnu nezapomněli a v knižním duchu byly i naše Hovory o historii. Týkaly se Boženy Němcové.

Minikurz správného sezení

03.04.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Minikurz správného sezení

Naše děti bohužel tráví většinu svého času sezením: ať už na školních židlích, doma u počítačů, v kině, při jídle.

Hodina OSZ v kvintě naruby

31.03.2017 | Kategorie: Škola   |   Autor: Michaela Šédová

Hodina OSZ v kvintě naruby

Dnešní hodina OSZ v kvintě byla opravdu interaktivní a prakticky zaměřená. Výuky se ujala Nela ze septimy, ale hlavní slovo měl její synovec Sebastian (2,5 roku).